Na YouTube je spousta filmového obsahu, ale najít ten NEJ není úplně jednoduché. Pokud jste filmovým fanouškem a chcete sledovat ty nejlepší autory, vybrali jsme pro vás desítku kanálů, díky kterým budete mezi svými přáteli za hvězdu.

Všechny trailery na jednom místě: MovieClips Trailers

Kde se objeví nejdříve první trailer na osmou epizodu Star Wars nebo další ukázka z Justice League? Úplně první ji samozřejmě budou mít jednotlivé kanály filmových studií, ale buďte si jistí, že do pár minut ji uvidíte i tady. Výhoda pro vás? Všechny trailery od různých studií hezky na jednom místě.

Filmové perličky, které vám unikly: Mr Sunday Movies

Když dokoukáte nový trailer nebo se vrátíte z kina, možná vás zajímá, co za skryté odkazy, vtípky, náznaky a další perličky se v nich skrývá. Mr Sunday Movies vás za deset minut nabije tolika znalostmi, až nebudete vědět, co s nimi. Sympatický Brit, který tenhle kanál provozuje, se soustředí především na komiksy, sci-fi a populární série.

Recenze filmů a trailerů od plic a upřímně: Screen Junkies

Původně jste na kanálu komiksových geeků Screen Junkies mohli najít sice výživné, ale poněkud obskurní názorové souboje několika fandů na aktuální filmy v kinech. Jeho tvůrci se ale brzy poučili a vyrazili naproti běžnému filmovému divákovi.

Screen Junkies ve své show probírají největší novinky týdne, ať už jsou to Oscary nebo zda Bella z Krásky a zvířete trpí stockholmským syndromem. Nejsledovanější je ovšem jejich série Honest Trailers, kde si dělají legraci z nových filmů a jejich trailerů.

10 nejlepších filmů na jakékoliv téma: WatchMojo

Základní pravidlo copywritingu zní, že číslovka v názvu článku zvyšuje čtenost o desítky procent. A na populární top 10 žebříčky tento kanál sází, takže tu každý den najdete nejrůznější desítky toho nejlepšího.

Film je jen jedním z témat, další jsou počítačové hry, sport nebo prostě showbyznys, ale garantuji vám, že nikde jinde nenajdete podrobnější žebříčky typu „10 nejlepších bouráků ze série Rychle a zběsile, 10 nejdrsnějších chlapáků v současných seriálech nebo 10 nejvíce sexy oblečků v anime“.

Filmovým expertem snadno a rychle: Nerdwriter1

Vítejte na kanálu nejpopulárnějšího filmového odborníka současnosti. Nebojte se suchých teorií, mluví se tu zejména o středním filmovém proudu, ale odborným a osvěžujícím pohledem, který strčí do kapsy 9 z 10 studentů filmové vědy.

„Proč je Helmův žleb v Pánovi prstenů tak propracovaná bitva? Jak to, že Jack Nicholson umí tak skvěle předvádět vztek? Jak lze zfilmovat myšlenku a proč to umí nejlépe seriál Sherlock?“ To jsou jen některé příklady posledních videí, která vám otevřou film z úplně nové strany.

Filmové chyby, které se nepromíjejí: CinemaSins

Rejpalů na internetu není nikdy dost a i YouTube jich má pořádnou zásobu. Jedním z těch nejkvalitnějších a také nejstarších kanálů jsou CinemaSins, kteří pravidelně rozebírají každý hlavní film. V klipech nazvaných například „Everything Wrong With Star Wars: Rogue One in 15 minutes or less“ mají speciální počítadlo filmových hříchů, tedy všech chybiček, nesmyslů, klišé a dalších nepatřičností. Každý z přehmatů vám ukážou, označí, zdůvodní. A málokdy se s počítadlem zastaví pod číslem 100.

Filmy jako nádherné obrazy: Every Frame is a Painting

Mezi nejzajímavější filmové teoretiky patří již zmíněný nerdwriter, nicméně ostřílení filmoví fanoušci na YouTube vám budou tvrdit, že nejlepší je pořad Every Frame is Painting. Zatímco nerdwriter vám otevře oči z hlediska filmového vyprávění (scénář, postavy), Tony Zhou miluje filmové obrazy, kompozice, střih a další vizuální věci. Jestli vás zajímá, proč filmy Edgara Wrighta (U konce světa, Úsvit mrtvých) jsou vtipné a nadupané zároveň a proč Michael Bay (Transfomers) dělá nejlepší filmové výbuchy, jste na správném místě.

Jak se stát filmařem snadno a rychle: Filmmaker IQ

Pokud uvažujete o kariéře ve filmovém průmyslu a nevíte, co to je obrazový formát, jaká byla historie filmové cenzury a jak se píší filmové scénáře, jsou pro vás videa Filmmaker IQ ideálním průvodcem.

Jsou hutná, přitom poutavě natočená a nebojí se jít opravdu do hloubky, takže si je budete muset možná pustit víckrát za sebou, ale příjemné vyprávění se vám brzy dostane pod kůži a vy tak budete za studenské hvězdy od první hodiny na filmové škole.

Filmové hvězdy, kam se podíváš: Jimmy Kimmel

Největším filmovým fanouškem mezi moderátory amerických late night shows (Jimmy Fallon promine) je Jimmy Kimmel, poslední moderátor Oscarů, který nejenže má herecké hvězdy ve studiu prakticky každý večer, ale často z nich vytáhne to nejlepší a nejvtipnější. A na rozdíl od jeho kolegů najdete většinu jeho materiálu (i mnoho dalších původních klipů) volně přístupnou právě na jeho YouTube kanálu.