Miloš Endrle je klasik českého herního průmyslu. Jeho pražské studio Geewa se proslavilo především svým kulečníkem Pool Live Tour na Facebooku. Dnes je jeho hlavním produktem hra Smashing Four. A Geewu i díky těmto hitům nedávno koupila velká americká společnost AppLovin, specialista na mobilní hry.
Endrle pro Forbes připravil výběr pěti her, kterými si můžete chytře ukrátit čas v dobách karantény.
Slovní fotbal
Tohle je naprostá klasika českého internetu, hra, které je už 14 let, a pro mě velká nostalgie spojená se začátky Geewy. Vy si v ní můžete zábavnou formou poměřit slovní zásobu v přímém souboji s kýmkoliv, kdo je právě online. Tahle hra byla velmi populární u maminek na mateřské a nyní s odstupem času baví spoustu lidí v karanténě, se kterými během hry můžete prohodit i pár povzbudivých slov.
Wordscapes (iOS, Android)
Pokud minulá hra prověřila vaši slovní zásobu v češtině na webu, tak tahle hra prověří vaši znalost anglických slovíček na mobilu. Hra funguje jako logická doplňovačka a bavit se u ní budete stejně dobře jako u Slovního fotbalu – navíc bez časového stresu a pocitu porážky.
Code Combat
Tohle je hra, kterou bych si přál, aby hrálo co nejvíce dětí ve školách se svými učiteli. Je to zábavná výuka programování formou hry – takový moderní programovací jazyk Karel. Vy teď máte jedinečnou možnost se s dětmi do světa programovacího dungeonu vydat a naučit je základy jazyka, který budou potřebovat ke svému životu stejně jako angličtinu.
Krycí jména
Počkejte, vy ještě neznáte Krycí jména? A že se nedají hrát online? Tohle je moje nejoblíbenější offline hra, kterou hraju s kamarády na horách u petrolejové lampy. Sice je to trošku krkolomnější, ale: nalijte si víno, pusťte si webovou kameru, spojte se s třemi dalšími kamarády a jednomu z nich pošlete vyfocenou tabulku s klíči a můžete začít. Je to sice dost improvizace, ale kamarádi to jistě ocení a bavit se budete náramně!
Plague Inc. (iOS, Android)
Mobilní hra, která se v lednu v Číně dostala do čela žebříčků osm let od svého vydání, aby byla vzápětí zakázána. Proč? Hra totiž simuluje šíření viru po světě a velmi připomíná současnou situaci s koronavirem. Autoři ji sice původně zamýšleli jako upozornění na riziko pandemie, nicméně čínským komunistickým režimem byla vyhodnocena jinak, a tak musela být nakonec stažena. Važme si toho, že žijeme ve svobodné zemi, kde rozhodujeme sami za sebe, neberme se tak vážně a hlavně se ve zdraví bavme u našich oblíbených her!