Seriálový svět žije v úplně jiném časoprostoru než zbytek světa. Nový rok slaví na přelomu září a října, kdy vychází nejvíce pilotů tzv. celoročních sérií. Ty poznáte tak, že mají cca 22 epizod a vyvrcholení zápletky se dočkáte koncem května.

Po přelomu roku (toho našeho) se pak můžeme vždy těšit na nové přírůstky v podobě minisérií. Jaké nám prozatím představil rok 2018 a neměly by vám , když už je na to počasí jako dělané, uniknout?

Collateral

Britská čtyřdílná minisérie v hlavní roli s Carey Mulligan coby inspektorkou, které je k vyšetření přidělena vražda muže, jenž v Londýně rozváží pizzu. Co se zpočátku zdá jako rutinní vyšetřování, začne dostávat širší rozměr s každou další objevenou stopou.

Pokud tedy máte náladu na trošku britské deprese a zároveň kvalitní, vypointovaný příběh s áčkovými herci a mezi vaše oblíbené seriály patří Sherlock, Luther, Wallander nebo Broadchurch, je tato televizní série přesně pro vás.

America Crime Story: The Assassination of Gianni Versace

Seriál American Crime story stejně jako American Horror Story (oba projekty spojuje stejný tvůrce Ryan Murphy) každou sezonu změní příběh a děj na sebe absolutně nenavazuje, pojítkem je jen hlavní téma. V tomto případě americké kriminální příběhy.

Aktuálně se Murphyho tým rozhodl prozkoumat vraždu italského módního návrháře Gianniho Versace, jehož smrt otřásla světem ve stejném roce jako ta princezny Diany. Pokud chcete zjistit, co se 15. června 1997 stalo, tento seriál vám to ukáže ze všech úhlů.

The Alienist

Pokud máte rádi kostýmní dramata, která vykreslují historické prostředí skutečně realisticky, nedávno jste dokoukali Taboo a Peaky Blinders je jedním z vašich nejoblíbenějších seriálů, pak je hvězdně obsazený The Alienist přímo pro vás.

Psychologický thriller je zasazen do roku 1896, kdy v New Yorku dojde k řadě hrůzných vražd chlapeckých prostitutů. Případem se začne zabývat kriminální psycholog Laszlo Kreizler (Daniel Brühl) a novinový ilustrátor John Moore (Luke Evans). A připojí se k nim také Dakota Fanning coby tvrdohlavá sekretářka policejního ředitelství.

Tady a teď

Nové drama z produkce HBO, od tvůrce seriálů Odpočívej v pokoji a True Blood: Pravá krev, pojednává o jedné moderní multikulturní rodině – tvoří ji profesor filozofie, jeho neurotická manželka, tři adoptované děti z Libérie, Vietnamu a Kolumbie a jeden vlastní biologický potomek.

Zní to jako docela normální rodinné drama, které chytře rozebírá téma rasismu i generační rozdíly. Ale počkejte, až se začnou dít mysteriózní věci, na jejichž vysvětlení budete napjatě čekat díl po dílu.

Altered Carbon

Že vás rodinná dramata moc neberou a nostalgicky vzpomínáte na konec devadesátých let, když do kin přišel první díl Matrixu? I na vás producenti televizních sérií mysleli.

Děj Altered Carbon vás zanese do 24. století, které je zlatou érou technologického rozmachu. Lidská mysl už není uvězněna v těle, ale pro změnu do digitálního kódu. Díky tomu mohou bohatí klonovat svá vlastní těla a žít nesmrtelným životem smetánky. Do chvíle, než jednoho z nich zabijí…

Ugly Delicious

V posledních letech se (hlavně díky Netflixu) s televizními sériemi zaměřenými na gastronomii roztrhl pytel. Show, kterou provádí David Chang, sice není nejkrásnější na pohled, ale chuťové buňky potěší nadmíru.

Vzhledem k tomu, že hned první dva díly jsou věnovány pizze a tacos, doporučujeme nesledovat s prázdným žaludkem. Anebo si objednat pizzu.