Když o své lodi někdo prohlašuje, že je ta nejluxusnější, co byla kdy postavena, buď má hodně velké sebevědomí, anebo na tom opravdu něco bude. Jinak totiž stačí pár hodin na moři, několik posměšných tweetů od nespokojených zákazníků a reputace půjde ke dnu.

Ale nový koráb jménem Seven Seas Explorer hranice toho, co považujeme za luxus, posouvá zase do nových dimenzí. Nadprůměrné služby, mramor, kam oko dohlédne, a apartmá tak opulentní, že je až neslušné nazývat toto plavidlo výletní lodí.

Společnost Regent postavila a veřejnosti představila tuto loď za 450 milionů dolarů pro 750 cestujících minulý rok, ale svou první sezonu na moři odstartovala teprve v polovině ledna patnáctidenní plavbou z Los Angeles do Miami přes Panamský kanál. Já se na exploreru plavil dva dny z L. A. do Mexika, abych si užil vůně novoty. Jaká je?

Čtěte také: Na moře vypluje Hvězda, nejkrásnější jachta světa

Luxus na dnešním přesyceném trhu s výletními loděmi obnáší víc než jen Picassa na stěnách a vystřelující špunty z šampaňského ve všech barech a galeriích (ačkoliv obojího je na Exploreru dost). Opravdovou extravagancí je hýčkání, které si užije každý host. A začíná to tím, že všechny služby jsou zahrnuty v jedné ceně, takže se vám neorosí čelo z cen na palubě nebo skrytých poplatků.

seven1

Kaviár a humři, vynikající víno a prémiové destiláty, pokojový servis, vlídnost personálu, výlety na pobřeží, zábava, nejrůznější kurzy, wi-fi a letadlo, které vás v případě nutnosti dopraví zpět na břeh – to vše je v ceně. Lázeňské procedury v klubu Canyon Ranch jsou sice zpoplatněny, ale díky tomu je v téhle oáze větší klid a méně lidí.

A tady je několik důvodů, proč se tato báječná loď může chlubit označením nejluxusnější loď světa:

Život v kajutě

Na exploreru najdete 375 prostorných pokojů, které jsou všechny zdobené italským carrarským mramorem. Základní pokoje, tzv. Veranda Suites, se se svými 90 metry čtverečními i ve dvou nocležnících zdají nekonečně veliké. To vše doplňují průchozí šatny, dvojitá umyvadla, sprchové kouty a oddělené relaxační vany a královské postele. Vyšší Concierge Suite je doplněn presovačem Illy, dalekohledem a kašmírovými přikrývkami.

seven3

Pokoje v nejvyšším patře ovšem posouvají limity všeho, na co jsme zvyklí.

Explorer Suite se může pyšnit rozlohou přes 300 metrů čtverečních, dvěma koupelnami, mramorovou a kamennou, balkonem o velikosti 90 metrů čtverečních, kaviárem na pokoji a také přístupem do soukromé jídelny. Master Suite má dvě ložnice, vlastní piano a bar na koktejl party pro osm lidí.

Čtěte také: Černá labuť. Toto je plovoucí palác pro šíleného miliardáře nebo padoucha

Na samotném vrcholu lodi se nachází spektakulární Regent Suite s rozlohou 135 metrů čtverečních, se soukromými lázněmi a saunou, vyhřívaným minibazénem na soukromém balkoně a keramickými vyhřívanými lůžky. Postel v pokoji Savoir No. 1 vyjde na 150 tisíc dolarů. Za to se vám tu postarají o špinavé prádlo a v každém přístavu na vás bude čekat auto se šoférem. Z toho člověku skutečně padne brada.

Nový rozměr hodování na moři

Se dvěma hlavními restauracemi a dalšími šesti večerními opravdu nehrozí, že byste na exploreru trpěli hladem. Jakékoliv pochyby zmizí v okamžiku, kdy překročíte práh jídelny. Kolem vás se budou pohybovat číšníci, kteří na stříbrných podnosech roznášejí krevetové koktejly a kaviárové jednohubky. V restauraci Pacific Rim můžete povečeřet, pouze pokud si uděláte rezervaci. V nabídce najdete asijské speciality jako korejské grilované jehněčí nebo kořeněnou miso polévku z černé tresky.

seven4
Compass Room, největší restaurace na lodi, nabízí 400 od Versaceho speciálně navržených míst a menu, které je stejně propracované jako rozsáhlé. Pochutnat si můžete na takových specialitách jako hovězí Black Angus marinované v bourbonu. Oblíbený je tu i humr, kterého se na lodi během dvoutýdenní plavby sní přes 900 kilo.

Drahý vkus

Čím pozorněji se díváte, tím zřejmější je, kolik peněz bylo do této neuvěřitelné lodi napumpováno. Křišťálové lustry samy o sobě jsou oslňujícím detailem, na který je radost pohledět. Na palubě jich je 157, z toho 97 ve větších pokojích, čímž se dojem všudypřítomného luxusu jen umocňuje. Masivní lustr ve vstupní hale, který návštěvníky uvítá, jen co vkročí na palubu, je vyroben z šesti tisíc ručně vkládaných osmibokých sklíček a má tři metry na šířku.

Nadstandardně nadstandardní služby

seven5

Luxus tkví v maličkostech, v mém případě v sójovém mléku. Regent se pasažérů dopředu ptá, zda mají speciální požadavky na jídelníček nebo zda trpí nějakými alergiemi. U každého jídla číšníci i ostatní personál ujišťovali, že vědí o mých zažívacích obtížích (aniž by se při tom tvářili otráveně nebo pobaveně, jak jsem už taky zažil), a opravdu se maximálně snažili ušetřit mě žaludečních křečí. Že je to přehnané? Možná trochu. Ale za ta sójová latté jsem byl vděčný, to si pište.

Tady zábava nikdy nekončí

Dva dny nejsou dost na to, aby člověk zakusil všechno, co Regent Seven Seas Explorer nabízí. Ale já jsem získal poměrně dobrou představu. Bazénová lehátka byla extra pohodlná, arény na tenis a tréninková odpaliště na golf ještě zářily novotou. Neměl jsem čas zajít do kasina, kouknout do knihovny nebo si zaběhat po palubním okruhu.

Ale o tom to je. Loď jako tato vám prostě chce nabídnout víc, než byste si kdy mohli přát.