Milosh Harajda pochází z východního Slovenska, studoval v Londýně i Barceloně, žije střídavě v Praze a pracuje pro klienty v Los Angeles. V domě U Kamenného zvonu se právě díky němu koná výstava, která je jedinečná v evropském i světovém kontextu. Svou retrospektivu zde představuje Bruce Weber, jeden z nejslavnějších fotografů na světě.
Jak se Harajdovi daří získávat kontakty na celebrity této kategorie i organizovat produkčně gigantické projekty? „Na takové projekty potřebujete hodně trpělivosti, protože jejich příprava zabere i několik let,“ přiznává kreativní producent, který už dříve do Prahy přivezl výstavu modelů Alexandera McQueena nebo tanečníka Sergeje Polunina.
Vysvětluje rovněž, že součástí jeho profese je nejen skvělá jazyková vybavenost, ale také „attitude“. Termín, který v angličtině označuje „postoj“ nebo volně přeloženo také „chování“, představuje superschopnost Miloshe Harajdy. Minimálně v našem kontextu je jeho pozitivní i korektní přístup stále vzácností.
Také díky tomu se mu daří být relevantní ve velkém měřítku. Například když se Benedikt Taschen dozvěděl, že se v Praze koná výstava Bruce Webera, rozhodl se k ní vydat katalog.
Každý, kdo zná produkci jednoho z nejpopulárnějších vydavatelství knih o vizuálním umění, tuší, že výsledek si budete chtít vystavit v knihovně či na konferenčním stolku.
Druhý zlom nastal, když do Prahy přijel Jonathan Newhouse. Dědic časopisového impéria Condé Nast, kde vydávají magazíny jako Vogue, Vanity Fair, ale také The New Yorker či GQ, se s Weberem k nám přijel v podstatě usmířit.
Stalo se tak poté, co byl fotograf v roce 2018 obviněn ze sexuálního obtěžování a vydavatelství s ním přerušilo veškerou, do té doby velmi plodnou, spolupráci.
Je Milosh Harajda stále v kontaktu s kontroverzním tanečníkem baletu Sergejem Poluninem? A na čem stojí jeho přátelství s dědičkou pivní říše Guinness? Dozvíte se v nejnovějším dílu podcastu Forbes Life!