Chade-Meng Tan přišel do Googlu v roce 2000 jako zaměstnanec číslo 107.
Z technika, jehož původním posláním byl rozvoj mobilního vyhledávání, se ale v průběhu let stal uznávaný mindfulness guru.
Jaké je poselství, které předával zaměstnancům Googlu? Spokojenost není závislá na vnějších faktorech. Naopak. Štěstí je o vnitřním nastavení, které se dá naučit a regulovat, píše ve svém bestselleru Joy on Demand. Jedním ze cvičení, která by vám k tomu měla podle Tana dopomoci, je hledání „plátků štěstí“.
„Právě teď mám žízeň, tak si dám trochu vody,“ řekl serveru CBC News. „A až to udělám, okusím plátek štěstí v čase i prostoru. Není to žádný ,wow zážitek‘, je to spíš milé a příjemné.“ A o to jde – všímat si věcí, které normálně přecházíte, považujete je za samozřejmé, a to i přesto, že vám dělají radost.
Když přejdete z teplé místnosti do klimatizované, když vám přijde esemeska od starého známého, když se na vás usměje řidič autobusu nebo když jde chodec před vámi přesně v rytmu hudby, kterou máte ve sluchátkách.
„Tenké plátky štěstí najdete všude. Jakmile si jich začnete všímat, zjistíte, že s radostí a spokojeností můžete počítat vždycky,“ míní Tan. A jakmile si z hledání podobných momentů uděláte zvyk, vaše hlava bude myslet pozitivně automaticky.
Zkuste se proto na maličkosti, které vás dělají každý den šťastnějšími, zaměřit. Můžete si je i zapisovat, abyste věděli, že někdy stačí opravdu málo.