Jako malý chtěl být Lukáš Klimčák pilotem, nakonec skončil u skla. V roce 2019 založil značku Klimchi, kterou spojil s tváří sklářského designéra Františka Jungvirta. To pod jejich dohledem vzniká luxusní nápojové sklo s cedulkou z Česka. Svůj odbyt má nejen u nás, ale i ve Velké Británii, Švédsku nebo v USA. Co Klimčáka baví, když opustí kancelář?

Můj osobní styl v oblékání

Je čím dál uvolněnější. Mám rád jednoduché elegantní i volnočasové kousky a potrpím si na kvalitní boty.

Místo, kam nejraději cestuji

Itálie. Za skvělým jídlem, příjemným podnebím, neskutečnou architekturou, fascinující historií, zvučným jazykem a inspirativní estetikou.

Foto Unsplash

Hudební album, po kterém vždy rád sáhnu

AM a Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not od britské rockové kapely Arctic Monkeys. Nové album Amonit od Paulieho Garanda, který vyráběl stejnojmenný skleněný artefakt v naší rodinné sklárně na severu Čech.

Pak také album trip od německého rapera Cro, Lost & Found od britské R&B zpěvačky Jorjy Smith a album s názvem ? od zesnulého amerického rappera XXXTentacion. Mám rád alba, která tvoří celek a nebojí se experimentovat.

Oblíbený suvenýr, který jsem si přivezl z cest

Od Viktoriiných vodopádů v Zimbabwe jsem si přivezl téměř metrovou kamennou sochu ženy. Sotva jsem ji dokázal na letišti narvat do kufru a připlácel jsem za kilogramy navíc. Socha dorazila s ulomenou rukou, ale po slepení zdobí zahradu naší chalupy v Brdech. 

Předmět, bez kterého nemůžu být

Diář. Usnadňuje mi pouštět úkoly z hlavy. Bez něj nevím, kdy mám další schůzku.

Nejlepší kniha a podcast

Pamatuji si, že mě inspiroval životopis Steva Jobse od Waltera Isaacsona, z beletrie Alchymista od Paola Coelha. Podcast, který mě poslední dobou baví a dokáže mi výrazně zlepšit náladu, je Středo/věk od tria Petr Mára, Martin Vymětal a Jan Dobrovský. 

Foto Unsplash

V mé lednici vždy najdete

Bezinkovou šťávu z naší chalupy.

Poslední věc, kterou jsem si koupil na sebe

Ledvinku Tommy Hilfiger a čistá heavyweight trička v Zaře.

Předmět, se kterým se nikdy nerozloučím

Fotoalba a videokazety z mého dětství.

Film nebo kulturní akce, které mě v poslední době obohatily a donutily se zamyslet

Nejvíce na mě zapůsobily extrémní vlny v portugalském Nazaré, odkud jsem se právě vrátil. Každou zimu se tam pořádá surfařský závod Big Wave Challenge. Když je člověk na místě a cítí sílu přírody, připomene si svou maličkost a křehkost.

Na náměstí v Nazaré | Foto Archiv Lukáše Klimčáka