Jestli se někdo v českém módním prostředí blíží haute couture, je to Boris Kráľ. Z talentovaného krejčího se vyšvihl mezi návrhářské hvězdy. Jak tvoří a kde hledá protiváhu k opulentním róbám? 

„Prosím, můžeme schůzku o hodinu posunout?“ přichází zpráva krátce před rozhovorem s návrhářem roku Borisem Kráľem. Do programu mu skočila schůzka s důležitou zákaznicí. Ve dveřích jeho ateliéru na pražském Starém Městě se o něco později míjíme se Simonou Kijonkovou.

Na velkém bílém stole, který zabírá takřka celou místnost, jsou rozložené nastříhané díly výrazné růžové látky. Ve stojanech u stěny visí pestrá skladba modelů v různé fázi rozpracovanosti. Okolo krku má Boris Kráľ přehozený krejčovský metr a na šňůrce zavěšené, jako netradiční přívěsek, stříbrné nůžky.

Za pár dnů ho čeká představení nové kolekce na módní přehlídce během multižánrové akce fest1val v ostravských Dolních Vítkovicích. Události, která neprezentuje jen módu, ale i design, sklo a další. Finalizuje poslední modely, do toho vymýšlí nové šaty a róby pro své klientky.