Když ještě chvíli vydržíte, budete si ho moct koupit. Ralph Lauren totiž nedávno potvrdil to, o čem se už chvíli mluvilo – že konečně bude prodávat sportovní triko, které bude umět změřit, jak si při cvičení vedete. V Americe se začne prodávat už ve čtvrtek.

Na vývoji téhle „druhé kůže“, jak se triku říká, značka spolupracovala s kanadským startupem OmSignal. Ten do látky vetkal speciální stříbrná vlákna, která vedou do malé černé krabičky, jež je na triko našitá zhruba v úrovni hrudního koše a v níž je „mozek“ celého nového modelu PoloTech.

Ralph Lauren poprvé ukázal svá biometrická trika na loňském tenisovém US Open, když do nich oblékl podavače míčků. Osvědčila se. Marcos Giron, momentálně 383. hráč světového žebříčku pak triko otestoval během tréninku.

Biometrických triček a jiného oblečení, včetně toho, které používá mikro-EMG senzory pro měření svalového úsilí, se v poslední době objevilo víc, svou vlastní řadu prodává i OmSignal, který vyrábí trika i pro Ralph Lauren. Ten svá luxusní trika zatím nabízí jen mužům.

Ovšem David Lauren, výkonný viceprezident pro reklamu, marketing a komunikaci Ralph Lauren uvedl, že na cestě jsou i inteligentní trička pro ženy. Firma údajně pracuje i na vývoji biometrického ležérního oblečení, ne jen sportovního. Mimo realitu není údajně ani chytrý oblek.

Na zpracování a synchronizaci dat z PoloTech košilí samozřejmě existuje speciální mobilní aplikace. Momentálně je dostupná pouze pro systémy iOS a není možné ji propojit s ostatními fitness aplikacemi třetích stran. Cílem aplikace je analyzovat pohyby a další informace získané ze senzorů a následně navrhnout cvičení v reálném čase na základě získaných biometrických prvků.

Jeden z klíčových problémů pro zdravotní a fitness výrobky je ostatně tento: existuje mnoho produktů, které dokážou sledovat, co děláte, ale málo takových, které vám řeknou, co dělat dále. A to by chtěl Ralph Lauren změnit.

JehoPoloTech tričko bude stát 295 dolarů, tedy okolo 7000 Kč.