Nohy i ruce mám plné modřin, vody z přehrady jsem vypil určitě už dost na to, abych měl pitný režim splněný na tři dny dopředu, a od neustálého plavání mě bolí každičký sval na těle.
Jenže ani po hodině snažení to nevzdám. Takže znovu doplavu k surfu, ze kterého jsem před chvílí spadl, magnet na zápěstí propojím se startérem v joysticku, nahodím motor a zase vyrazím.
Čtěte také: ▶ Video od pece. Jak v Lasvitu vzniká sklo, které oslnilo Wimbledon
Tahle hračka, která vás vyjde minimálně na 200 tisíc korun, je totiž návyková. Jmenuje se Jetsurf a vy už jste o ní určitě slyšeli – jde o surf se zabudovaným motorem, který vymyslel vizionář Martin Šula a na kterém se dnes prohání spousta celebrit od Justina Timberlaka až po Neymara.
A také hodně českých miliardářů. Jestliže před lety mezi tuzemskými byznysmeny frčel jako hlavní sport golf, dnes je nejvíc in právě jetsurf. Jezdí na něm třeba pátý nejbohatší Čech Daniel Křetínský, který kdysi dostal jeden jetsurf jako dárek od kamarádů a dnes vlastní hned tři surfy.
Dovolenou s jetsurfem tráví i spolumajitel finanční skupiny Penta Marek Dospiva, šéf skupiny Rockaway Jakub Havrlant nebo spolumajitel Bohemia Energy Jiří Písařík, který surf s motorem dostal loni od manželky k narozeninám a dnes na něm válí zřejmě ze všech nejvíc.
Propadli mu i potomci českých miliardářů – dcera Igora Faita Elisabeta na jetsurfu jezdí dokonce i závody v rámci světové série MotoSurf World Cup a závodní budoucnost na jetsurfu má možná i čtrnáctiletý syn Andreje Babiše Frederik, který si zatím závody vyzkoušel jen mezi juniory.
Zkrotit jetsurf, který dokáže jet rychlostí až 55 km/h, přitom není jen tak. Sám bych vám o tom mohl vyprávět dlouhé hodiny. Zkoušel jsem to na hladině brněnské přehrady, na moři ve Španělsku i na pískovně ve Valticích, takže vím, že než se na jetsurfu poprvé postavíte, chce to trochu cviku.
Ale nebojte, ukážeme vám, jak na to. Právě na jetsurf jsme se zaměřili v prvním videu z naší nové série Forbes – Jak na to. Připraveni? Jdeme na to!