Valentýnské šílenství je v plném proudu. A dost možná ho už máte plné zuby. Než ho ale úplně zavrhnete… Máte rádi dobré jídlo?

Čtěte také: Jak Honza z Čech miloval superhrdiny a jídlo a stvořil donutový hit

K oslavám Valentýna se samozřejmě připojila i řada restaurací a vytasila se se speciálními menu, která můžete ochutnat jen v tyhle dny. Většinou jsou složená tak, aby co nejvíc rozproudila vaše smysly a podpořila chuť nejen na další jídlo.

Navnadili jsme vás? Pokud ano, budeme ještě chvíli pokračovat. Tohle je sedm restaurací, kam bychom zítřejší večer vyrazili strávit my.

Grand Cru Restaurant

Pražská restaurace, která je vedle jídla oceňovaná i pro svá vína, bude zítra nabízet speciální sedmichodovou večeři pod taktovkou šéfkuchaře Jana Punčocháře.

Nevšední chuťový zážitek mají zajistit třeba ústřice, sušený tuňák, ryba sv. Petra s grapefruitem nebo pečená křepelka a samozřejmě čokoláda. Pokud stojíte o luxusní zážitek, nemusíte už hledat nic dalšího.

Tady si můžete prohlédnout celé menu, jednu osobu vyjde na 2990 korun, s vinným párováním na 4990 Kč. A jen ještě připomeneme, že tuhle restauraci najdete i v michelinském průvodci.

Restaurace Balu Kitchen

Jestli jste romantici a Valentýna chcete slavit, a to se vším všudy, zkuste Balu Kitchen. Tahle restaurace je kromě jídla vyhledávaná i pro výhled na hlavní město (podnik najdete na kopci Na Krejcárku) i živý hudební doprovod na klavír. Oh la la…

Zítra večer obě tato lákadla doplní speciální menu složené z krevetového bisquetu, špenátového salátu s kozím sýrem a řepou, lososa nebo hovězího steaku a ani tady nechybí čokoládový dezert. Pár vyjde večeře na 2200 korun a více informací najdete tady.

SaSaZu

Máte chuť na exotiku, a to jak v jídle, tak v prostředí? Pak vyrazte do Holešovic. V SaSaZu se na Valentýna podává dokonce devítichodová večeře, která slibuje „okouzlit kombinací chutí, barev, lásky a vášně“, a to rovnou ze všech koutů jihovýchodní Asie.

V menu nechybí pikantní kousky a víte, co se o pálivém jídle říká… Kompletní nabídku si můžete nastudovat zde. Dvě osoby za ni zaplatí 3000 korun.

Restaurant Smetana

Tahle restaurace nefunguje moc dlouho, svůj provoz odstartovala teprve tento měsíc. Najdete ji ale na krásném místě, kde nahradila Atelier Kalina – na Smetanově nábřeží, a pokud si sednete k oknu, budete mít i skvělý výhled na Pražský hrad.

Podnik se sice chce profilovat českou kuchyní, na Valentýna se ale kuchaři nechali trochu unést francouzskou vlnou. Valentýnská nabídka se tak skládá z kachních foie gras, telecího brzlíku, jehněčího hrudí a vloudily se do ní i české lívance. Menu stojí 1050 korun na osobu, vinné párování dalších 550 Kč.

Chateau St. Havel

Je libo romantickou večeři na zámku? Pak vyrazte do zámecké restaurace Chateau Svatý Havel, kterou najdete ve stejnojmenném luxusním hotelu v pražské Krči. A jestli se vám tam nechce jezdit zrovna zítra večer, nevadí, valentýnská nabídka tu platí celý únor.

V šestichodové degustaci ochutnáte humří polévku, mušle, candáta i hovězí. Celé menu je k nahlédnutí tady. Za osobu za něj zaplatíte 1290 korun, s vinnou degustací plus 690 korun. Na výběr je i čtyřchodová varianta večeře.

Zájezdní hostinec Na Štěpáně

Kdybyste chtěli svou drahou polovičku vzít mimo Prahu, doporučujeme si zajet Na Štěpán. Název restaurace sice evokuje motorest někde u frekventované silnice plné kamionů, tak tomu ale rozhodně není.

Hostinec Na Štěpáně se nachází v půlce cesty z Prahy do Mělníka a nabízí opravdu kvalitní gastronomii za rozumnou cenu. Letošní valentýnské menu, obsahující například lanýžová vejce nebo filátka z platýse a podávané od 13. do 15. února, vyjde na 799 korun za osobu.

The Tavern

A pokud máte chuť to zítra pojmout civilněji a máte rádi hamburgery a hranolky, zkuste americkou diner burgrárnu The Tavern.

Ke skvělému jídlu tu dostanete i dobré pivo nebo míchané drinky, a jestli vám po tom všem zbude síla, můžete se s doprovodem vydat na procházku do přilehlých Riegerových sadů. I to je přece romantika.