Jan Černý se ve světě české módy etabloval v roce 2017, kdy ho jeho neotřelý pohled na současnou streetwearovou módu vystřelil mezi nejvyhledávanější návrháře u nás. Letos se svou značkou Jan Societé ve spolupráci s Alpine Pro představí nástupovou olympijskou kolekci pro české sportovce na hry v Paříži.

Můj osobní styl v oblékání

Každodenně se oblékám do svých oversized mikin a trik, tenisek Prestige x Jan a volných džínů nebo kalhot. Pokud jde o speciální příležitosti nebo večeře s přáteli, baví mě si hrát s tailoringem, který má neobvyklé detaily.

Místo, kam nejraději cestuji

Momentálně je to les na Vysočině, kde pomalu, ale jistě vzniká můj víkendový dům, který bude moct zažít kdokoli. Bude na pronájem a chystám tam opravdu unikátní prostor. Je to můj nový velký projekt. Jezdím tam už půl roku a můžu říct, že okolní příroda je neuvěřitelná.

Hudební album, po kterém vždy rád sáhnu

V těchto dnech je to Something to Give Each Other od Troye Sivana. Přednedávnem jsem byl na jeho koncertě a na to, že je nijak zvlášť nenavštěvuji, tento byl perfektně odmakaný. Extra body dávám za styling od Marca Fornéa.

Oblíbený suvenýr, který jsem si přivezl z cest

Je plakát Berluti, který jsem v Paříži strhnul z plakátovací plochy. Mám ho zarámovaný v koupelně. Je to černobílá fotka nahého modela s párem bot visících okolo krku. Byla to vůbec první kampaň tehdejšího kreativního ředitele Krise Van Assche.

Předmět, bez kterého nemůžu být

Mimo elektroniku, na které pracuji a komunikuji, je to Vuitton taška. Tu jsem dostal jako goodbye gift v LV. Nosím v ní každý den laptop a potřebné věci do studia. Má pro mě spíš nostalgickou než designérskou hodnotu.

Nejlepší kniha a podcast

Nejvíc poslouchám kluky U Kulatého stolu a nedávno jsem slyšel výbornou sérii Radiožurnálu Stoupenci o české sektě, která zanikla teprve před rokem nebo dvěma. Číst moc nestíhám, poslední dobou jsem ale zhltnul Almanach Navala Ravikanta od Erica Jorgensona.

V mé lednici vždy najdete

Domácí vývar, domácí kefír a vajíčka. Rád vařím, takže skladba lednice osciluje mezi italskou a asijskou kuchyní.

Poslední věc, kterou jsem si koupil na sebe

Kabát Ami Paris, kterému jsem neodolal, když jsem v Paříži potřetí narazil na jejich butik a v každém jsem si ho zkoušel v jiné barvě. Nakonec vyhrál středně šedý.

Předmět, se kterým se nikdy nerozloučím

Nejsem úplně fixovaný na předměty. Asi to budou nějaké šperky, které mám od mých blízkých. Jinak si dovedu představit obměnit všechno kolem sebe ze dne na den. 

Film nebo kulturní akce, které mě v poslední době obohatily a donutily se zamyslet

Nová Duna nebo už zmiňovaný podcast Stoupenci. Duna mě znovu nadchla hlavně vizuálně. Zpracování je opravdu neuvěřitelně silné a přitom minimalistické. Podobná tichá síla mě fascinuje.