Jednoho dne napsal v chatu jinému kolegovi z oboru, že by to chtěl zkusit. „Tak se přijeď ukázat,“ odpověděl Jakubu Reisovi dotyčný. Znělo by to celkem banálně, kdyby nešlo o pozici digitálního designéra pro Louise Vuittona.

Práce Slováka žijícího v Praze se ve francouzském módním domě zalíbily natolik, že mu tam nabídli místo. Poslední dva roky žije Reis mezi Paříží a Prahou, a ačkoli pro Louise Vuittona pracuje většinu času, nemá status zaměstnance, ale stálého dodavatele.

„Mám tu výhodu, že to řeším s firmou napřímo. Proto mi například u Vuittona dovolili i home office. V Paříži je ale řada pracovních agentur, které sice jednají se zaměstnavatelem za vás, ale nakonec ty podmínky zase tak výhodné nejsou,“ tvrdí.

Kromě Louise Vuittona chystá Jakub Reis také mezinárodní digitální kampaně pro tuzemský Lasvit nebo pro luxusní švýcarský módní dům Akris a francouzské spodní prádlo Chantelle.

Proč byste měli na LinkedInu psát, komukoli uznáte za vhodné? A jsou u Louise Vuittona zajímavé profesní benefity? To se dozvíte v dalším díle podcastu Forbes Life!