Název nadvodní bungalov sice nezní kdo ví jak lákavě, ale když se zamyslíte nad tím, co označuje, tak už to je mnohem lepší. Jen si to představte – domek a kolem všude oceán… Celé to vzbuzuje romantické představy o ztroskotání na luxusním ostrově, samozřejmě bez jakéhokoli nebezpečí a naopak s veškerým komfortem.

Není se proto čemu divit, že malé nadmořské skrýše se množí po celém světě. To, že mají původ ve Francouzské Polynésii, jim už ale nikdo neodpáře. Tato obydlí naplňují vize Robinsona Crusoa: v podlaze mají skleněné desky, abyste skrz ně mohli sledovat ryby anebo dokonce díry, skrz která je můžete přímo krmit. Oceán všude kolem a vy do něj samozřejmě máte soukromý přístup…

Následujících šest míst si můžete přidat do svého cestovního seznamu nejen pro zimu – zabalte si jen plavky a tu správnou společnost. A ty plavky jsou vlastně nepovinné.

Bora Bora Pearl Beach

Polynésie svůj monopol na tyhle snové formy bydlení už sice ztratila, pořád tu ale najdete jedny z těch nejlepších. Je zkrátka snovou destinací pro fajnšmejskry oboru. Důkaz místo slibů: ostrov Bora Bora a jeho rezort Pearl Beach, jež nabízí 41 domků s doškovými střechami, které jsou situované na vyvýšeném místě nad jednou z nejkrásnějších lagun na světě a jsou obrovské – mají přes 55 metrů čtverečních a dvoupatrovou palubu s venkovními sprchami.

bora bora


Song Saa Private Island, Kambodža

„Luxus, který zlehka našlapuje.“ To je motto této okázalé svatyně na stále poněkud přelidněném kambodžském souostroví Koh Rong. Zdejších šest nadvodních vil je extrémně pohostinných: mají soukromé bazény, prostorné ponorné vany, venkovní sprchy, místa s prosklenou podlahou, okázalá zábavní centra a oddané majordomy.

song saa


Punta Caracol Acqua-Lodge, Panama

Rob Harper, šéf společnosti Panama Vacations, má za to, že pokud chcete nadvodní bydlení v téhle středoamerické zemi, tak Punta Caracol je tou nejlepší volbou.  Středisko je Mekkou pro potápěče, větší část provincie Bocas del Toro, která se nachází na severovýchodním karibském pobřeží na hranicích s Kostarikou, totiž tvoří souostroví se stovkami miniaturních ostrůvků.  Každý příbytek má vlastní přístup do moře a vyhlídku na západ slunce (a příležitostného delfína).

punta


Six Senses Laamu, Maledivy

Nadvodní příbytky na tomto soukromém ostrově jsou spíše okázalé vily než útulné bungalovy – prostě splnění celoživotního snu o luxusní dovolené. Rozprostřený na asi 93 metrech čtverečních, typický stylový design Six Senses nabízí houpací sítě přímo nad vodou, venkovní sprchy, akvarijní jídelní palubu s prosklenými stoly a ponornými vanami s výhledem na oceán.

senses


Cayo Espanto, Belize

Každá ze sedmi vil tohoto ultra-vzdáleného, ultra-luxusního letoviska u Ambergris Cay je idylická, stylová verze snu o prostém užívání si ostrovní samoty. Nejkouzelnější je ale nejnovější část, Casa Ventanas. Ventanas – což znamená okna – má skutečně okna všude a nabízí možnost sledovat vodní tyrkys i pod hladinou. A to není všechno: na konci loděnice, která se táhne přes 45 metrů ostrova, vás čeká absolutní soukromí.

cayo


Palafitte, Švýcarsko

Proč by se mělo nadvodní ubytování omezovat jen na tropy? Tu samou otázku si položili majitelé Palafitte a postavili jediný evropský hotel na „chůdách“. Poprvé ho představili na Švýcarském národním Expu 2002 a 13 let poté se k nim stále vracejí návštěvníci. Všech 24 pavilonů nad jezerem Neuchâtel má vlastní ložnici, koupelnu s pohyblivými částmi, díky kterým si můžete z vany vychutnat výhled na jezero a obrovskou terasu, která sousedí jen s Alpami.

pala