Nedávno jsme vám přinesli tipy na hotely pouze pro dospělé. Tentokrát jsme si pro vás připravili místa, která jsou uzpůsobená pravému opaku: trávení volných chvil v přírodě s dětmi s ubytováním, které myslí úplně na vše.

Samozřejmostí jsou zde dětské postýlky, židličky, speciální dětské menu, prolézačky, herní místnosti a v nich mnoho, mnoho hraček.

Čtěte také: Bez dětí! V těchto butikových hotelech si opravdu odpočinete

Dokonce tu možná i zjistíte, že zapomenout doma oblíbenou deku či plyšáka vlastně nemusí být taková tragédie, jak se může na první pohled zdát.


Villa Memories

Pokud chcete svým dětem dopřát krásné chvíle v přírodě, při kterých se naučí i něco nového, doporučujeme vyrazit na východní Moravu. Pro městské děti je tu skvělé vyžití – procházka po lese s myslivcem, který vaše ratolesti naučí poznávat zvířata i stromy, chytání ryb s rybářem a výroba medu přímo se včelařem.

Rodiče si zas krásně odpočinou v luxusním zázemí tohoto světového hotelu, kde se každý pokoj pojí s jiným příběhem. Je jen na vás, zda se rozhodnete vytvářet si nové vzpomínky v pokoji Leopard s vlastní terasou a dekorem, který jde ve stopách této šelmy, či v pokoji s poetickým názvem Země, kde na vás z akvárka budou dohlížet stovky exotických rybek a kde můžete na terase nechat odpočinout mysl pohledem na přilehlé lesy.

V zahradě u hotelu stojí nejbezpečnější trampolína na světě. Je bez pružin, majitel si ji nechal dovézt z Nového Zélandu a malí ani velcí skokani si v ní neublíží.

Villa Memories je zároveň jediným hotelem v Česku, který nabízí možnost pozorování ptáků v neokoloniálním stylu se starými dalekohledy, které přímo pasují do tohoto prostředí. Cestou domů se můžete stavit v Zoo Zlín se zámkem Lešná a parkem s velmi citlivě posazenou zahradou.

Kde: Hostýnské Vrchy
Více na: villamemories.cz


Hotel Peklo

Zakladatelé Pekla si uvědomují, že být dobrým rodičem dá spoustu práce (a někdy to pro ně může být i pěkné peklo), a proto se rozhodli poskytnout rodinám bezstarostnou pohodu, kdy se o zabavení vašich nejmenších postarají skvěle vybavené herní místnosti, venkovní hřiště i drobné zábavy na chodbách (po chodbě jezdí vláček!). Na recepci si lze vypůjčit velkou řadu her pro jednoho hráče, hry pro celou rodinu, didaktické montessori pomůcky a puzzle.

V kuchyni se používají pouze kvalitní suroviny, omezuje se zde koření a sůl a glutaman má zakázaný vstup. V menu restaurace je celá sekce věnovaná dětem, ačkoli tradičně u malých jazýčků vítězí klasické hranolky.

Hotel disponuje bazénem s lehce slanou vodou a saunou. To, že si v Pekle jednoduše umějí vážit větších rodin, dokazuje i speciální akce pro dvojčata, trojčata a vícerčata, kdy za pobyt a stravu platí pouze jedno z vícerčat.

Pokud byste nenašli dostatek vyžití v areálu, můžete se vydat autem na výlet do továrny hraček, na rozhlednu, ke kozí farmě Pěnčín, kde si můžete zakoupit o ochutnat řádku čerstvých kozích sýrů, na Ještěd či k bobové dráze Janov nad Nisou.

Kde: Josefův Důl, Jizerské hory
Více na: hotelpeklo.cz


Babyhouse

Hotel zcela přizpůsobený dětským aktivitám v samotném srdci Beskyd? Jste tu správně. Údolí, kde se rodinný dům Babyhouse nachází, se rozprostírá mezi hřebeny Kozubové, Skalky a Velkého Polomu a protéká tudy průzračně čistá říčka Lomná.

V zimě si spolu s dětmi užijete sjezdovek, v létě zas běžeckých a cyklistických tras – a na výlet se můžete vydat i do pralesa Mionší, který je známý svou vzácnou vegetací a živočichy. Místní výbava je bezkonkurenční, pro vaše nejmenší jsou tu přichystané nočníčky, vaničky, protiskluzové podložky i stupátko k umyvadlu.

Dospělí si mohou odpočinout v prostorné venkovní vířivce a nechat děti vyřádit se v dětském koutku, ať už v indiánském týpí, nebo se společenskými hrami, pohádkami, PlayStationem či Nintendem Wii.

Jsou zde i originální stěny, které vaše ratolesti mohou využít jako tabuli a nechat své fantazii a uměleckému talentu volný průchod. Zábava vás ale čeká i venku – prostorné pískoviště plné hraček pro prťata a stolní tenis pro ty větší z nás.

Kde: Beskydy
Více na: babyhouse.eu


Erlebachova bouda
 

Tento resort se nachází několik kilometrů od polských hranic a je oblíbený mezi rodinami s dětmi všeho věku. Prcky fascinuje minizoo s jehňátkem, kozami, ovcemi a prasátky, větší děti zase ocení možnost projížďky na konících a s kočárkem se můžete vydat na túru na Moravskou boudu, kde po cestě narazíte na naučnou stezku s lesními zvířátky.

Samozřejmostí je i hřiště a dětské koutky v restauracích spolu s dětskou jídelní nabídkou, ve wellness naleznete dětské brouzdalistě a bazén.

V zimě tu pro děti několikrát připravují dětský týden s programem plus speciální akce na Mikuláše, navíc kde jinde se naučit lyžovat než právě v Krkonoších? Pokud jsou vaši potomci na lyže a snowboard ještě moc malí, sáňky, boby a koulovačka přímo na svahu před hotelem to jistí.

V létě si zas na recepci můžete zapůjčit trekingové hole či zakoupit naplněný piknikový koš i s dekou.

Kde: Špindlerův Mlýn
Více na: erlebachovabouda.cz