Nejlepší investice do kancelářských prostor a atraktivitu prostředí pro zaměstnance hodnotí každoročně soutěž Kanceláře roku. Aktuální sedmý ročník, v němž si rozdělilo ocenění deset vítězů, ukázal trendy v současných pracovních prostorech.

Největším z nich byl fakt, že se kanceláře oproti předchozím ročníkům v průměru zmenšují, a také skutečnost, že si firmy se svými prostory více vyhrají po stránce designu.

„Velkým trendem je modularita s důrazem na funkčnost a design celkové realizace. Kanceláře, které mohou být během chvíle předělány na přednáškovou místnost či naopak, jsou výhodné zejména pro menší prostory,“ přibližuje porotce soutěže Jiří Zavadil.

„Z pohledu funkce, designu, ale i vybavení kanceláří také stále zůstává důraz na co nejvíce míst pro setkávání. Od nich pak zaměstnanci vyžadují, aby svým vybavením připomínaly domácí bydlení nebo oblíbenou kavárnu,“ dodává.

Soutěž pravidelně pořádá společnost Prochazka & Partners. „Letošní ročník ukazuje jednak na to, že kvalitní architektura není pouze doménou největších měst a velkých korporací, ale i na to, že budování nadstandardního zázemí pro zaměstnance je klíčové i pro regionální firmy jakékoli velikosti,“ říká Radek Procházka, zakladatel soutěže Kanceláře roku a řídící partner společnosti Prochazka & Partners.

„Kanceláře zůstávají nejdůležitějším místem pro práci a řada firem postupně po původním nadšení postupně odchází od modelu, kde převažuje home office nad prací v kanceláři,“ dodává.

Tady je přehled vítězů v deseti kategoriích včetně speciální ceny poroty, kterou letos získali mjölk architekti za sídlo společnosti Kloboucká lesní.

Velká kancelář roku

Heureka Group, autor: Tétris Design & Build

Hybridní kancelář roku

Mercedes-Benz Česká republika, autor: Colliers International Design & Build Czech

Malá kancelář roku

ZEITGEIST Asset Management, autor: Studio Perspektiv

IT kancelář roku

Lmc, autor: Capexus

Inovativní kancelář roku

Contera, autor: Studio Acht

Hub & Co-working kancelář roku

Scott.Weber Workspace, autor: Prochazka & Partners

Employee friendly kancelář roku

Goldbeck bau, autor: Martin Vančura

Startup kancelář roku

Raynet, autor: Studio Ark

Nejlepší regionální kancelář roku

Autodoprava Břetislav Látal, autor: Michaela Látalová

Cena poroty

Kloboucká lesní, autor: mjölk architekti