Pohled na noční stolek či do virtuální knihovny Kindlu je výletem do zákulisí mysli. Navíc, léto je k četbě přímo stvořené. Proto přijde vhod série, ve které inspirativní a schopní prozradí, s jakými papírovými nebo digitálními společníky tráví své dny.
Pavel Zeifart je jedním ze spoluzakladatelů vývojářské firmy STRV, která se zabývá vývojem mobilních aplikací pro iOS a Android a webových a backendových řešení pro americké startupy.
V posledních letech se věnuje projektu jménem Kindest, který má za cíl pomoci neziskovým organizacím v USA s online fundraisingem.
Přiznává, že je spíš pomalý čtenář, ale výběr jeho knih představuje pomyslné protnutí původního analogového a nového digitálního světa.
Kniha, která mě nejvíc ovlivnila
Magnus Walker: Dirt Don’t Slow You Down
Příběh módního návrháře, který z Británie odjel do Los Angeles, aby založil několik úspěšných firem napříč nejrůznějšími odvětvími, Pavla Zeifarta nejvíc inspiruje ze dvou důvodů.
„Odehrává se v mém milovaném L. A., kde si Magnus Walker procházel podobnou cestou jako my: budoval zde byznys. Ale zároveň tento sběratel Porsche dokáže neuvěřitelně poeticky mluvit o autech.“ Před čtením samotné knihy doporučuje Zeifart o Walkerovi pojednávající půlhodinový dokument Urban Outlaw, který může posloužit jako trailer ke knize.
Kniha, kterou právě čtu
Shoe Dog: Phil Knight
„Knihu jsem dostal od kamaráda a jsem za to vděčný. Zakladatel Nike Phil Knight je skvělý autor, který dokáže s vtipem popisovat i své těžké začátky v podnikání,“ tvrdí Pavel Zeifart, kterého zde zaujaly především neuvěřitelné finanční rošády, které musel Night vymýšlet, aby jeho společnost vůbec přežila.
„Líbí se mi, s jakou brutalitou občas ukazuje těžké momenty a vhled do toho, kolik dlouhých let a dřiny stálo za tím, než se firmě opravdu začalo dařit. A taky že zakladatelé gigantů, jako je Nike, nejsou žádní polobozi, ale normální lidi.“
Co si chci přečíst
Jiří Grygar: Okna vesmíru dokořán a Stephen Hawking: A Brief History of Time
„Mám je doma na doporučení už delší dobu. Objevování vesmíru a vůbec poznávání světa kolem nás mi přišlo vždy strašně inspirativní. Dřív jsem tohle nadšení živil hlavně z internetu, protože mi přišly knížky jako zdroj informací příliš neefektivní, ale jak stárnu, tak mě to čtení čím dál tím víc baví.“