Býval studentským vůdcem, nyní mění Prahu. Stojí za projekty jako Festival svobody, Mladí ladí jazz nebo Studentfest. Začínal ale tak, že chtěl uspořádat akci na gymnáziu, kde studoval.
„Proto se naše organizace jmenuje Nerudný fest, vychází z názvu pražského gymnázia Jana Nerudy,“ vysvětluje Jan Gregar. Čtyřiatřicetiletý politolog je nyní šéfem a hlavním fundraiserem spolku, hospodařícím s mnohamilionovými obraty a spolupracujícím s velkými sponzory jako je například Česká spořitelna.
Za aktivitami spolku stojí i někteří důležití čeští podnikatelé: nákladnou instalaci Klimatických hodin na Letné pomáhal financovat Luděk Sekyra.
„Vnímám, že české firmy by měly investovat do kultury a občanské společnosti. Nikoliv jen z ušlechtilých důvodů, ale především proto, že si tím zajistí funkční prostředí pro sebe samotné. V prostředí, které je kultivované, se nemůže stát, že zvítězí extremismus,“ tvrdí Jan Gregar v našem podcastu.
Kolik stojí koncert Pussy Riot a proč je nejtěžší překonat „bariéru kreténů“? Jak se nenechat odradit, když hledáte zdroje pro svůj projekt? Dozvíte se v novém díle podcastu Forbes Life!