Ať už jde o výhled na celé město, nebo savanu, jen máloco je v životě lepší než si takový pohled užívat z horké koupele. Když si k tomu otevřete lahev vychlazeného šampaňského, zaručujeme, že se budete okamžitě cítit jako králové světa.

Tady jsou hotely, které nabízejí pokoje s koupelnami s tím nejkrásnějším výhledem. Kam pojedete nejdřív?

Hotel The One Barcelona, Barcelona

Vana v koupelně obložené mramorem je postavená přesně tak, abyste po ulehnutí mohli obdivovat slavnou katedrálu Sagrada Familia. Alespoň v zimě. V létě je totiž ještě o něco lepší lehnout si do vířivky na sousedící terase.

Hotel Tierra Patagonia, Chile

Představte si vanu prakticky uprostřed ničeho. Tedy pokud „ničím“ myslíme nedostatek civilizace. Jinak rozhodně je na co se dívat. Dlouhé planiny, řeka a zasněžené vrcholky hor vás budou fascinovat tak dlouho, že si budete muset připouštět horkou vodu.

Hotel The Silo, Kapské Město

Moderní hotel, jehož architektura sází na minimum zdí a maximum otevřených prostor a oken, s výhledy nešetří ani v koupelně. Z vany, která stojí hned u (zvenku neprůhledného) okna, nabízí pohled na město i pohoří za ním.

Anantara Quy Nhon Villas, Vietnam

V nejnovější pobočce hotelové sítě Anantara ve Vietnamu se budete při koupeli cítit jako v tom nejlepším dokumentu od National Geographic. Z vany plné bublinek můžete sledovat úchvatnou přírodu kolem Jihočínského moře.

Hotel Mandarin Oriental, New York

Když si v Mandarinu zarezervujete apartmá Oriental, čeká vás černým mramorem obložená koupelna s výhledem na celý Central Park. Kdo chce víc?

Sumaq Machu Picchu Hotel, Peru

Tahle vana pro dva v apartmá Imperial by skoro mohla nahradit koupání pod vodopádem v tropickém pralese. Přímo z ní totiž právě do takového koukáte.

Hôtel de Paris, Monte-Carlo

Co si budeme říkat, v Monte Carlu snad neexistuje špatný výhled. Ale ten v Diamantovém apartmá je ještě o něco lepší díky velké keramické vaně, ze které vidíte jak střechy historických paláců, tak pobřeží Středozemního moře.

Sable Alley, Botswana

Vykoupejte se uprostřed safari. Z téhle luxusní vany uprostřed africké savany můžete pozorovat antilopy, žirafy a třeba i slony, kteří občas projdou kolem. To zní jako koupel snů, ne?