Překlenuli jsme horký červenec a nyní se léto přehouplo do své druhé poloviny, ale to není důvod ke smutku. Zbývá ještě mnoho letních dní, které bychom měli využít k odpočinku. Ideálně s dobrou knihou v ruce.

Proto vám přinášíme várku tipů na čtení z našeho vydavatelského domu, které byste neměli přehlédnout.

Elton John: Já

Elton John je bez nadsázky jedním z nejúspěšnějších zpěváků a skladatelů všech dob. Jeho život byl a stále je skutečně výjimečný – během sedmi desetiletí, co je na světě, zažil neuvěřitelné triumfy i pády. V knize se s upřímností sobě vlastní dělí o svůj příběh, o každý komický i srdcervoucí moment.

Odhaluje nám pravdu o svém dětství stráveném na londýnském předměstí Pinner a o svém složitém vztahu s rodiči. O tom, že Elton John, vlastním jménem Reginald Dwight, byl zpočátku plachý chlapec s nereálnými sny o hvězdné popové kariéře.

Ve třiadvaceti letech odehrál svůj první koncert před překvapeným publikem v Americe. Elton John tehdy přišel na pódium ve žlutých kalhotách, které na něm plandaly, v tričku s motivem americké vlajky a v botách s křidélky. A svět už nikdy nebyl jako dřív.

Zuzana Šimeková: Krásni ľudia

Foto: databazeknih.cz

Kniha z pera slovenské autorky o vyhoření, úzkosti a závislostech, se kterými se potýkají i ti nejúspěšnější lidé. Příběh popisuje osud Vandy, která v životě dosáhla téměř všeho. Byla cílevědomá, mladá a krásná, kariérně úspěšná. Z tohoto zdánlivě dokonalého světa však klesá na dno. V nehostinném prostředí nemocnice a při setkáních s psychiatry či terapeuty musí najít cestu zpět k sobě samé.

John Preston: Pád, záhada Roberta Maxwella

Kniha, pad, Robert Maxxwell

Život Roberta Maxwella je příkladem úspěchu v době poválečného rozmachu ve Velké Británii. Nakladatelský magnát, politik a miliardář Maxwell s československými kořeny byl kontroverzní osobností, která ve své době otřásla světem médií.

Narodil se v ortodoxní židovské rodině v někdejším Československu. Po nacistické okupaci uprchl ze země, zúčastnil se bojů druhé světové války a za své hrdinství byl vyznamenán Válečným křížem. V barvách Labouristické strany se stal britským poslancem a vypracoval se na úspěšného podnikatele.

Když však bylo Maxwellovo tělo nalezeno v moři nedaleko jeho jachty, jeho impérium se zhroutilo jako domeček z karet. Na povrch vypluly obrovské dluhy a pochybné obchodní transakce. Úspěšný podnikatel Robert Maxwell se během několika dní stal symbolem chamtivosti, podvodů a korupce.

Tim S. Grover & Shari Lesser Wenk: Vítězit

Foto: databazeknih.cz

Elitní mentální kouč Tim Grover, mezi jehož svěřence patří slavní basketbalisté jako Michael Jordan a Kobe Bryant, ve své knize přináší poctivý návod, jak zvítězit v podnikání, sportu nebo v jiných oblastech, kde se vrháme do boje o úspěch.

Kniha názorně ukazuje, proč se Tim Grover stal nejvyhledávanějším koučem na světě. Autor vychází z třiceti let práce pro vrcholové sportovce a špičkové manažery. Boří klišé a odhaluje omyly nerozvážného přístupu k plnění snů, který plodí jen průměrnost. Podporuje realistické, ale o to intenzivnější úsilí.

Joe Navarro: Tajemství řeči těla

Foto: databazeknih.cz

Autor je bývalý agent FBI a odborník na neverbální komunikaci. V jeho knize se dozvíte, co znamená, když si ženy při telefonování obtáčejí vlasy kolem prstu, nebo proč se mužům rozšiřují zorničky, když vidí objekt svého zájmu.

Pomůže vám ale také zjistit, co si o vás myslí váš šéf – podle jeho postoje, když s vámi mluví. Příručka vás zkrátka zasvětí do tajů neverbální komunikace. Kapitoly jsou rozděleny podle jednotlivých částí lidského těla – od hlavy až po nohy.

Brianna Wiest: 101 esejů, které změní vaše myšlení

Foto: databazeknih.cz

Honba za postavením a úspěchem na úkor radosti ze života. Autor píše o fenoménu rozvoje negativního myšlení, objevování smyslu každodenní rutiny, ale i o dalších faktorech, které ovlivňují náš život. Jeho cílem je nabídnout čtenářům nápady, které mohou změnit jejich život.

Kniha je dostupná v angličtině či slovenštině.

Alexandra Potter: Jedna dobrá věc

Foto: databazeknih.cz

Román o přátelství, o hledání toho jediného dobrého v životě, co nás činí šťastnými. Hlavní hrdinka Liv se po rozvodu stěhuje z Londýna na venkov v Yorkshiru, kde se rozhodne začít znovu. Zjistí však, že není jediná s podobnou myšlenkou. Život jí kříží vztahy s novými lidmi, kteří jsou také ve stadiu života, kdy se snaží začít nanovo.

Milan Lasica a Marek Ormandík: V krátkosti

Foto: databazeknih.cz

Milan Lasica a ilustrátor Marek Ormandík. První z nich si vedl deník, myšlenky, vzpomínky z let 2009 až 2015. Proč to dělal? Podle Lasici to bylo proto, že mohl psát, co chtěl, a ne to, co od něj očekávali ostatní. Rozhodl se své myšlenky zveřejnit a kontaktoval svého přítele Ormandíka, zda by je pro něj neilustroval.

A skoro se zdá, jako by tu svou roli sehrál i osud. Marek Ormandík totiž shodou okolností v době pandemie pracoval na velmi podobném projektu sám pro sebe. Každý den nakreslil obrázek, který daný den charakterizoval. A tak se společnými silami zrodila sbírka V krátkosti.

Jonas Salzgeber: Malá kniha stoicismu

Jak získat sílu? Sebevědomí? Zbavit se strachu? Jak se vyrovnat se ztrátou milované osoby? Nebo jak najít klid, vyrovnanost či radost? Malá kniha stoicismu je nadčasová kniha filozofických postřehů, které vám pomohou dostat ze sebe to nejlepší.

Najdete v ní osvědčené způsoby, jak zvládat emoce, jak se dostat z emocionální horské dráhy, ale také jak rozvíjet pozitivní vlastnosti – například zmíněnou vyrovnanost nebo trpělivost.

Sonia Urikova: Dôvod na radosť

Dospívající dívky, mladé ženy bez jasné životní perspektivy a matky, které pochybují o svých schopnostech. Žádné z nich se po nepříjemném zážitku již nechce vracet do života. Ale takové jsou vztahy.

Podle autorky v životě často nejde o velké zápletky, ale o detaily, o nevyřčené a zdánlivě nedůležité věci.