Nejsme fanoušci eskapismu, ale schovat se občas před světem není od věci. Když navíc můžete utéct na soukromý ostrov, který si můžete pronajmout jen a jen pro sebe, je útěk od reality přímo kýžený.

Čtěte také: Dycky Most! Šéfredaktorův průvodce rodným městem

A nebojte se, nouzí, minimálně pokud jde o luxus, tu trpět nebudete.

Od světa odstřihnutý kus ráje (nebojte, wi-fi tam funguje) s bílým pískem a křišťálově čistou vodou, kam jen oko dohlédne, se jmemuje Vaova. Najdete ho v Baa Atoll na Maledivách a provozuje ho síť pětihvězdičkových hotelů Four Seasons.

Dvě vily s velkou terasou a výhledem na západ slunce, bazénem a vířivkou si pronajmete společně s osobním kuchařem, číšníkem a samozřejmě i masérem a kosmetičkou. Prostě sen každého robinsona.

Že i tak máte pocit, že byste se mohli začít nudit? Nemyslíme si. K ostrovu si totiž můžete pronajmout i vlastní jachtu a vydat se potápět mezi korály, kde žijí nejen barevné ryby a hvězdice, ale i želvy, rejnoci a útesoví žraloci. Takže o adrenalin je postaráno také.

Soukromý hotel, ve kterém se může – když připočítáme i kajuty na jachtě – ubytovat až 22 lidí, Four Seasons spustily v roce 2017 a má za cíl nalákat klientelu, která na svých superjachtách brázdí vody kolem ostrova Richarda Bransona. A taky ji vůbec nebolí za noc zaplatit zhruba 47 tisíc dolarů, tedy milion korun.