Soukromé vily obklopuje zeleň, šumění borovic přerušuje jen zpěv cikád a tiché hučení vody v bazénu.

Butikový komplex Bijal otevřel brány teprve letos v létě, hned se však zařadil mezi nejluxusnější vilové resorty v Turecku. Kromě neotřelého designu a špičkové gastronomie totiž ohromuje exkluzivním soukromím, které v zemi oblíbené turisty jen tak nenajdete.

Místo nedalekého historického města Side přitom původně dlouhá léta sloužilo jako vyhlášený akvapark sousedního hotelu.

Na rozlehlé ploše vznikl exkluzivní resort složený z devatenácti designových vil se soukromými bazény, odstřižených od okolního světa. Luxusní komplex, vzdálený přibližně hodinu cesty autem od letiště v Antalyi, na místě vyrostl za pouhých šest měsíců.

Za jeho vznikem stojí Esin Güral Argat, turecká podnikatelka a zároveň dědička skupiny Gürok Group – rodinné firmy založené v roce 1948, která mimo pohostinství působí v produkci střešních tašek a skleněných výrobků a je dnes pátým největším výrobcem skleněného nádobí na světě.

Progresivní třiapadesátiletá turecká podnikatelka už dříve otevřela dva luxusní resorty na Maledivách. Výjimečný zážitek pro všechny smysly pak chtěla přinést i do své rodné země.   

Turecký Bijal se tak, podobně jako jeho předchůdci, soustředí na propojení působivé architektury a vytříbené gastronomie i servisu na nejvyšší úrovni s nevšedními zážitky a hrami. Opravdový luxus dneška je totiž podle zakladatelky prostá radost ze života a hravost, která je lidem vlastní už od dětství, postupem času ji však ztrácejí.

Resort je proto koncipovaný jako jedno velké hřiště, které hostům pomáhá tuto kreativitu a životní energii znovu načerpat.

Hosté v něm kromě privátní pláže, dvou restaurací, spa a fitness a pilates studia najdou také například prostory pro kurzy vaření či degustaci vína, keramickou a uměleckou dílnu či místo pro promítání filmů nebo privátní grilování.

Pro pohyb po celém objektu má každá vila k dispozici vlastní kola, pokojová služba navíc návštěvníkům přímo v jejich vilách chystá pokojové hry či honby za pokladem. V rámci ubytování je navíc hostům nepřetržitě k dispozici osobní concierge, který rád zařídí soukromou projížďku po moři či výlet do okolních měst.

V budoucnu budou v Bijalu přibývat další atrakce jako laserové show nebo tematické koktejlové večírky tak, aby měli hosté vždy o zábavu postaráno.

Motiv hry se odráží také v menu obou restaurací – některé pokrmy tak doprovázejí speciální efekty či rituály.

Za designem stojí vyhlášené turecké architektonické studio Autoban. Designéři, z jejichž pera je také například ikonický interiér letiště v Baku či hlavní istanbulský přístav Galataport. Rukopis studia poznamenaný organickými tvary, neutrálními barvami je tak znatelný i v resortu Bijal a každé z jeho vil.

Cena za přespání v nich v sezoně začíná na částce dva a půl tisíce eur za noc. Kromě nevšedních kratochvílí a atrakcí je to právě cena pobytu, s přehledem převyšující řadu pětihvězdičkových hotelů v této oblasti, která z Bijalu dělá jeden z nejexkluzivnějších resortů v celém Turecku.