Od Kuala Lumpuru přes Lisabon až po Las Vegas – tohle jsou nové hotely s pěti (plus) hvězdami, které si zaslouženě získaly pozornost nezávislých inspektorů amerického serveru Forbes Travel Guide.

Kde byste se tedy měli ubytovat na své další dovolené nebo služební cestě?

Evropa

Pokud plánujete cestu do Londýna, zapište si do poznámek adresu 171 Knightsbridge hned u Hyde Parku, kde sídlí hotel Bulgari London. Nejenže si před snídaní budete moct jít zaběhat kolem Serpentine Gallery (mimochodem, letos tradiční dočasný pavilon navrhuje japonský architekt Junya Ishigami a otevřen bude 20. června), ještě o něco víc si užijete hotelové welless a spa, které je s rozlohou 22 tisíc metrů čtverečních největší v centrálním Londýně. A když vás spa přestane bavit (cha!), můžete si zajít na promítání do soukromého kina nebo se rozhlédnout v místním obchodě Edward Sahakian Cigar s největším výběrem doutníků, a to i těch těžko dostupných značky Havanas.

Bulgari Hotel London

Jestli vás wellness oslabilo, pak by vaší další zastávkou mělo být Portugalsko. V lisabonském hotelu Four Seasons Ritz Lisbon totiž pro hosty mají připravenou posilovnu o rozloze 7353 metrů čtverečních, k tomu běžeckou dráhu na střeše s výhledem na celé město, mramorem osázené spa a víc než tisíc výtvarných děl současných portugalských umělců.

Four Seasons Ritz Lisbon

To pařížský Hôtel de Crillon, A Rosewood Hotel dostane všechny milovníky renesance. Hotel prošel v roce 2017 kompletní renovací. Původně historický palác z 18. století byl architekty přestavěn na místo, které odkazuje na svou historii, zároveň je ale moderní a luxusní. Navíc díky adrese na Place de la Concorde se ráno budete probouzet s výhledem na Eiffelovku. Voilà.

Hôtel de Crillon, A Rosewood Hotel

Asie

To, že Asii (i žebříčkům Forbes Travel Guide) vládne hongkongská síť hotelů The Peninsula Hotels, první hotelová společnost, která pro všech svých 10 poboček získala nejvyšší hodnocení, není velká novinka. Za zmínku ovšem stojí její nový hotel Manila, který se nachází ve městě Makati, finančním centru Filipín. A právě díky finančnímu trhu je pětihvězdičkový palác Mekkou pro obchodní partnery, poskytuje prostor pro jednání a obchodní schůzky, ale i pro relaxaci. Bavit bude také foodies, pod jeho střechou se nachází restaurace neobyčejných chutí: Spices and Manila. A po jídle si dejte speciální filipínskou masáž „hilot“. Jen tak bude zážitek úplný.

Genting Highlands Crockfords

To hotel Genting Highlands Crockfords se zase může pyšnit nepopsatelným výhledem na hory a instalací ze 150 tisíc ručně natrhaných květin umístěnou ve vestibulu. Luxusní místo nacházející se jen hodinu od Kuala Lumpuru.

Four Seasons Resort The Nam Hai

Four Seasons Resort The Nam Hai ve vietnamském Hoi An je rájem pro milovníky divoké přírody, nekonečných pláží, kaskádovitých bazénů a asijského jídla. Ubytovat se můžete v jedné ze sta vil s jemným asijským designem, každá má vlastní soukromou zahradu s venkovní sprchou, vanou a postelí pro relaxaci. Resort dále nabízí kurzy lokální kuchyně, přičemž ingredience si můžete natrhat přímo v hotelové zahradě.

USA

Přesouváme se do Ameriky. Hotel Fairmont Pacific Rim byl před devíti lety postaven, aby ubytoval hosty zimních olympijských her. Teď získal pátou hvězdu díky moderní eleganci, terase s vyhřívaným bazénem, nabídce automobilů BMW pro ubytované hosty (včetně ekomodelu i3) a bílému ručně vyrobenému klavíru značky Fazioli v hodnotě 225 tisíc dolarů, který je dominantou lobby.

Salamander Resort and Spa

Dalším vysoce hodnoceným hotelem je virginský hotel Salamander Resort and Spa. Hotel s atmosférou jako vystřiženou ze seriálu Dallas disponuje koňskými stájemi a pozemkem o rozloze 200 akrů. Neváhejte se tedy vydat na nekonečné procházky nebo vyjížďky na kole či koni. Pro milovníky vína bude cíl vyjížďky vždy jasný, v okolí se nachází přes 50 vinic.

Four Seasons Resort Lanai

Před světem se můžete zcela schovat také na Havaji – v luxusním resortu Four Seasons Lanai na pláži Hulopoe. Four Seasons celý ostrov Lanai vlastní, takže se od příletu nemusíte starat vůbec o nic. Co víc si na dovolené přát?