Co nového zažít, až pojedete na festival, nebo jindy během léta do Karlových Varů? Ve městě vyrostly nové kvalitní restaurace, další se objeví jako pop-up, vyrazit ale můžete i na výstavu fotografií nebo objevovat prvorepublikovou vilu.

Pizzeria La Famiglia

Přímo na karlovarské kolonádě moc gastronomických lákadel nenajdete. O to příjemnějším překvapením bylo letošní otevření Pizzeria La Famiglia, kde se peče špičková neapolská pizza s prvotřídními surovinami.

Sednout si můžete jak ve velkorysém interiéru, tak na příjemné zahrádce. Jen se připravte na vyšší ceny: ty ale v této oblasti nejsou zdaleka výjimkou.

Meat and Bone Steakhouse

Nabídku restaurací v Grandhotelu Pupp rozšířil letos steakhouse zvaný Meat and Bone, který se nachází v historickém prostředí Pupp Quisisana Depandance. Kuchyni tam šéfuje Jiří Hulák, který má za sebou štace v pražských restauracích Aromi a La Veranda.

Kromě steaků, na které používají maso plemene Aberdeen Angus, si tady můžete dát i čerstvé ryby a mořské plody včetně ústřic.

Parisienne

Pokud byste náhodou měli po prohýřených karlovarských nocích deficit cukru, zkuste v roce 2023 otevřenou kavárnu Parisienne na Moskevské ulici. Se svou firmou Speci desserts ji založila Pavlína Špeciánová, která svými sladkými výrobky tento rok zabodovala i v krajské soutěži.

Signature sladkými výrobky jsou mini dezerty ve tvaru hrušky, ale i manga nebo maliny. V nabídce jsou i slané snídaně nebo quiche. A samozřejmě nechybí ani káva.

Pulse Club

Prostor Casina v Grandhotelu Pupp

Nový barový koncept Grandhotelu Pupp, bar Splendide, nebude v době konání festivalu ještě hotový, karlovarský hot-spot  proto přichází s dočasným Pulse Clubem v prostorách místního casina. Na programu jsou DJ sety doplněné o vystoupení saxofonistů a houslistů a koktejly z pera barmanů z Becher’s baru.

Pokud prahnete spíše po tuhé než tekuté stravě, zastavte se v místní Pupp-up Lounge před hotelem. Vařit tu budou bratři Giang Ta Binh a Khanh Ta Quoc z pražských restaurací Gao Den, Taro a Dian.

Zámecká věž

V roce 2023 se v Karlových Varech otevřela i kavárna v nedávno zrekonstruované Zámecké věži přímo nad kolonádou. Tu měl v roce 1358 nechat český král Karel IV. postavit jako svůj malý lovecký zámeček. Dnes v ní najdeme nejen prostor pro expozice, ale i útulný únik od filmem žijícího města.

Nabídka je jednoduchá: Čeká tu na vás káva od karlovarské pražírny City Roasters, limonády, ale třeba i dezert s kapkou Becherovky. Co na lístku nenajdete, ale při návštěvě vás nemine, je jedinečný výhled z místní terasy.

Caffé Vergnano

Oficiální festivalovou kávou je letos Caffe Vergnano, značka spadající pod koncern Coca-Cola HBC.

Caffe Vergnano Lounge najdete vedle KVIFF.TV Parku a láká na pravou italskou kávu i workshopy s Fabiem Dottim, odborníkem na přípravy a zkušeného trenéra baristů. Na festival se chystá dorazit i šéfka firmy Carolina Vergnano.

Vila Felicitas

Během letních prázdnin by se na pár prohlídkových dnů měla otevřít Vila Felicitas v Abertamech, která vznikla v roce 1927 pro významnou továrnickou rodinu Zenkerů. Jméno dostala podle dcery továrníka Alfreda Zenkera, upoutané na invalidní vozík.

Město Abertamy ji koupilo od Karlovarského kraje a začalo s její postupnou revitalizací. A teď chce „Karlovarský Tugendhat“, jak se vile přezdívá, postupně otevřít i veřejnosti. Přesná data se ještě nevědí, a tak sledujte stránky Abertam, možná budete muset počkat až po festivalu.

Sparkasse

Budova Sparkasse v Karlových Varech
Foto Anna Pleslová

Na Divadelním náměstí ožila budova bývalé Městské spořitelny. Secesní Sparkasse láká především na atraktivní výstavy, které mají pomoci k tomu, aby město kulturně žilo i mimo festival.

Během filmové přehlídky se ale můžete těšit na ryze tematickou akci. Výstava Stars by Tono Stano totiž ukazuje hvězdy, které navštívily karlovarský festival, jak je zachytil známý fotograf Tono Stano. Uvidíte fotky Morgana Freemana, Umy Thurman, Willema Dafoea, Judea Lawa, Woodyho Harrelsona a dalších.