Ne že bychom v Česku neměli pár výstavních plováren a bazénů, kam se jet zchladit, tyhle bazény s iluzí nekonečného horizontu ale stojí za to, abyste si kvůli nim vyrazili za hranice.

Přinášíme vám výběr těch nejkrásnějších s tak famózními výhledy, že se vám nebude chtít vracet domů.

Hotel Arts Barcelona, Španělsko

Nejenže si hosté v tomto bazénu mohou při plavání užívat výhled na Středozemní moře, navíc mohou zblízka obdivovat taky ikonickou sochu ryby od umělce a architekta Franka Gehryho (ano, jednoho z autorů Tančícího domu v Praze). Od pozlacené železné skulptury se odrážejí paprsky slunce přímo na hladinu bazénu, kolem kterého po setmění vznikne lounge bar, kde si můžete dát drink na zakončení úspěšně relaxačního dne.

Setouchi Aonagi, Macujama, Japonsko

Minimalistický design s maximálním výhledem. Hotel Setouchi Aonagi, posazený na vrcholku hory, navrhl slavný japonský architekt Tadao Andó. Hotel o sedmi apartmánech se pyšní třicetimetrovým bazénem na střeše. Mezi tempy můžete obdivovat Vnitřní moře mezi ostrovy Honšú, Šikoku a Kjúšú.

The Vines Resort & Spa, Mendoza, Argentina

Ať už z lehátka, nebo přímo z bazénu, výhled na údolí Uco ve slavné vinařské oblasti, lemované bílými vrcholky And, stojí za to. Večer si také můžete zalézt do vyhřívané vířivky a dát si v ní jednu z místních vinných odrůd.

Adronis Arcadia, Santorini, Řecko

Bazén bez konce na Santorini, který svůj společenský debut zažil letos v červnu, je se svou plochou 150 metrů největším na celém ostrově. Má dokonce i svého vlastního zřízence, který vám poradí s výběrem opalovacího krému.

Hotel El Gazo, Los Cabos, Mexiko

Pokud máte rádi umění a kulturu, v tomhle hotelu se budete cítit skvěle. Na jeho střeše se pravidelně konají koncerty místních slavných kapel a v plážovém klubu si můžete prohlédnout sbírku obrazů a soch. Ale asi největší lákadlo celého hotelu je jeho nekonečný bazén. A aby to bylo ještě zajímavější, má prosklenou jacuzzi.

The Liming, ostrov Bequia, Karibik

Pokud chcete prožít dovolenou opravdu odstřiženi od reality všedních dní, pak vyrazte na ostrov Bequia, který se nachází přesně mezi ostrovem Svatého Vincence a Grenadinami. Zarezervujte si pobyt v jedné z devíti vil hotelu The Liming, kde můžete každý večer sledovat, jak slunce zapadá do vašeho osobního bazénu.

Marquis, Los Cabos, Mexiko

A znovu Los Cabos, kde mají evidetně pro infinity bazény slabost. Nahrává tomu i fakt, že celé oblasti se přezdívá „mexický konec světa“. Ráno i večer tak můžete na nekonečném obzoru sledovat východ i západ slunce, a když budete mít štěstí, na horizontu zahlédnete i migrující velryby. A co se týče bazénu, má mimo jiné třípatrový vodopád.