Přeplněný Karlův most, o kterém obyvatelé hlavního města už dávno přestali přemýšlet jako o spojce ze Starého na Nové Město, selfie nad meandrem Vltavy na krumlovském zámku nebo pandy na Staroměstském náměstí. Zapomeňte na to.

České republika má v rámci státní organizace CzechTourism jasný cíl – naučit české i zahraniční turisty, že Praha nebo Český Krumlov jsou jen vstupní branou do neobjevených koutů České republiky. „Chceme namotivovat lidi jet ven, někam do regionů, spojit cestu s netradičním zážitkem nebo zajímavým podnikatelským projektem,“ vysvětluje Jan Herget, který se stal letos na jaře ředitelem agentury, zápasící o svou budoucnost i pověst.

Pro Forbes se podělil o rychlý výčet svých oblíbených víkendových destinací, kam ještě davy turistů nedorazily. A to i na jinak zprofanovaných místech.

Lezení na Sedm špicí a Barevnou skálu jiný Český Krumlov

Přes den se místo klasickou cestou centrem až na zámek vydejte na Domoradické skály, které číhají kousek za Krumlovem u obce Přísečná. Kromě poklidné procházky tam během suchých dnů mohou ti odvážnější vyzkoušet i své lezecké schopnosti. Díky jištění shora (tzv. top rope) je lezení na 30 metrů vysokých skalách téměř bez rizika. S prohlídkou města počkejte na půlnoc. Centrum se vylidní a budete ho mít celé pro sebe.

Hotel, který neexistuje. V Brně

Chcete strávit prázdniny v Římě? Jeďte do Brna! Brno je totiž cool, je plné barů a také tam je hotel Anybody, který vlastně vůbec neexistuje. Převtělit se kromě Audrey Hepburn můžete klidně i do Jamese Bonda nebo jiné oblíbené filmové postavy. Proč vězet pořád v realitě, když můžete na chvilku přesedlat do světa fantazie?

Kempování v Narnii aneb Českosaské Švýcarsko bez turistů

Záběr z filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

Kdo nemá z dětství fotografii u Pravčické brány, snad jako by nebyl. Českosaské Švýcarsko je v rámci rodinných výletů jednou z top destinací. Přitom kousek od něj by se právě těm nejmenším mohlo líbit ještě víc. Tiské stěny nejsou zdaleka tak přeplněné, a navíc se v jejich trikově doladěných kulisách natáčel film Letopisy Narnie.

Na hory bez lyží

Lyžařská střediska v Peci nebo Špindlu jsou během sezony plně vytížená. Hory ale nabízejí spoustu aktivit i bez bílého poprašku. Dejte si během babího léta digitální detox a užívejte si výhledy na barevné lesy a sbírání hub.

A když začne pršet? Hotel s bazénem a skvělým wellness centrem vám nabídne svou vřelou náruč.