V nové rubrice Forbes Life se dvakrát do měsíce setkáte s Forbes osobnostmi mimo jejich tradiční prostředí. Dozvíte se více o jejich vkusu, gurmánských preferencích, vezmou vás na svá oblíbená místa, do šatníku i do lednice.

Když má volno, tráví čas s rodinou a plánuje společný výlet do Afriky. V lednici má vždy připravené nachlazené šampaňské a vedle kvalitní knihy si odpočine i u alba od britské zpěvačky Adele. Tak vypadá režim Out of Office miliardářky a Forbes cover woman, jedné z nejvlivnějších žen Česka a zakladatelky skupiny Packeta, Simony Kijonkové.

Můj osobní styl v oblékání
V oblékání volím výrazné barvy, nevšední kousky a tvary. Podporuji známé i méně známé české a slovenské módní návrháře. V mém šatníku najdete modely od Beaty Rajské, Jitky Klett, Petry Balvínové či Mira Sabo. V byznysu pak upřednostňuji spíše eleganci a v osobním životě, jako máma od tří dětí a s ohledem na můj životní styl, sport a časté cestování, spíše uvolněnou praktičnost.

Místo, kam nejraději cestuji
Cestování je mojí největší osobní vášní a nejraději cestuji se svojí rodinou. Procestovala jsem celou Evropu, a to jak pracovně, tak i soukromě. Obecně rádi jezdíme v zimě na lyže a celoročně vyhledáváme teplé odpočinkové destinace u moře. Navštívili jsme také již několik států v Asii, severní Africe, Severní i Jižní Americe a aktuálně se chystáme do střední a jižní Afriky. Občas také vyrazím zcela sama načerpat energii a nové nápady. Cestovala jsem tak například do Maroka, pohoří Atlas či do Nepálu.

Hudební album, po kterém vždy ráda sáhnu
Album britské zpěvačky Adele. 

Oblíbený suvenýr z cest, který jsem si přivezla
Nejsem příliš typ na suvenýry, důležitější jsou pro mě zážitky z cest, které si já i moje rodina budeme pamatovat celý život.

Předmět, bez kterého nemůžu být
Mobilní telefon. Řídím přes něj celou firmu, obsluhuji dům i komunikuji s rodinou a přáteli.

Nejlepší kniha a podcast
Z knih mohu doporučit And There Was Light: Abraham Lincoln and the American Struggle. Je to životopisná a velmi inspirující kniha. Popisuje, jak Lincoln riskoval svou politickou budoucnost pro své morální přesvědčení v úmyslu zachovat demokracii a unii.

Další zajímavou a inspirativní knihou, tentokrát v češtině, je Pozitivní leader od Jana Mühlfeita, který v ní shrnuje své mnohaleté zkušenosti ve vedení lidí. Co se týká podcastů, pravidelně poslouchám a považuji za ty nejlepší podcasty Forbesu, Funny Money Zdravka Krstanova a Život je bohatý Petra Šimůnka.

V mé lednici vždy najdete
Ovoce, zeleninu, ryby, bílé jogurty, čokoládu, a nikdy nechybí Champagne. 

Poslední věc, kterou jsem si koupila na sebe
Šaty od Mira Sabo, prostřednictvím kterých ve spolupráci s Be Charity podporuji několik charitativních projektů. Mezi nimi i perinatologické centrum gynekologicko-porodnické kliniky U Apolináře profesora Antonína Pařízka, kterému vděčím za svůj život.

Předmět, se kterým se nikdy nerozloučím
Všechny věci a předměty vnímám jako zbytné. Důležité jsou pro mě lidi, vztahy a zážitky.

Film nebo kulturní akce, která mě v poslední době obohatila a donutila se zamyslet
Z poslední doby bych doporučila film Dvanáct nezdolných sirotků. Je to strhující příběh založený na reálném základu o týmu amerického fotbalu ze sirotčince Fort Worth, který se během velké hospodářské krize probojoval od skromných začátků, kdy hráči neměli ani na boty, až na texaský šampionát.

Inspirující je zde postava trenéra Rusty Russella, který tým sirotků trénuje a vyvine novou inovativní strategii amerického fotbalu, která překonává sílu improvizací a chytrostí.  Zaujal mě pak také dokument Skandál: Jak sundat Wirecard.

Jde o příběh firmy Wirecard, která byla zaměřena na zpracování plateb a okouzlila rychlým úspěchem celý finanční sektor. Tým investigativních novinářů pak ale odhalil její podvody obrovských rozměrů. Snímek určitě stojí za to vidět, jde o jeden z největších podvodů v poválečných dějinách Německa.