Jmenuje se Tetiaroa a známému herci se zalíbil natolik, že si ho koupil. Leží ve Francouzské Polynésii, kousek od Tahiti, a pokud vám nevadí utratit minimálně 100 000 korun za noc, můžete do místního resortu The Brando (který řídí Brandova rodina) zajet na opravdu pěknou a údajně i ekologicky šetrnou dovolenou.

Brando se na tenhle ostrov dostal díky natáčení filmu Vzpoura na Bounty na začátku 60. let, a jak později vzpomínal, okamžitě propadl jeho kouzlu. Nebyl sám, dlouho před ním sem jezdila relaxovat a odpočívat i tahitská královská rodina. A ostrov nebyl to jediné, čemu tu Marlon Brando propadl – při natáčení Vzpoury na Bounty se seznámil s Tahiťakou Taritiou Teriipaiou, se kterou se později oženil.

3 done

Tetiarou si koupil po šestiletém vyjednávání za 200 000 dolarů (musel se za něj tehdy přimluvit i francouzský prezident) a se ženou tu vybudoval přírodovědnou stanici i malou hotelovou vesničku pro své přátele z Hollywoodu. Mezi prvními hosty byli například Quincy Jones nebo Robert De Niro.

Brandovým snem údajně bylo vybudovat resort, který by byl šetrný k přírodě a nepoškozoval život pod vodou i nad ní. To, co se mu nepodařilo během života, dokončily jeho děti. Brandův syn Simon na izolovaném ostrově vyrostl a má největší podíl na tom, že se resort The Brando v červnu 2014 otevřel i dalším návštěvníkům.

2 done

Pláž tu lemuje 36 vil a každá má bazén, venkovní vanu a vlastní terasu. O jídlo se tu stará někdejší osobní kuchař bývalého francouzského prezidenta Sarkozyho Guy Martin, specialista na mořskou kuchyni. Maximální kapacita resortu je 80 hostů, personál tvoří 200 zaměstnanců, kteří vám budou údajně schopni říct cokoliv o každém zvířeti nebo rostlině, na které na atolu o rozloze 6 kilometrů čtverečních narazíte. Cena za jednu noc se pohybuje mezi 4 a 11 tisíci dolary (100 až 375 tisíc korun).

7 done 6 done 5 done 4 done