Od němých filmů po vysoce stylizované záležitosti. Tohle je výběr neokoukaných hororů, díky nimž si můžete udělat Halloween patřičně děsuplný.

Mesiáš zla

Film z roku 1973 vypráví příběh o mladé ženě, která se vydává do podivného kalifornského městečka hledat svého otce. Ten se tu má živit jako umělec, ale místo něj nalezne jen jeho dům plný podivných artefaktů.

Setká se v něm s bonvivánem Thomem a jeho dvěma kamarádkami, ale hlavní protagonistce brzy dojde, že se ocitla uprostřed sekty, která má za úkol vraždit.

Creep

Kdo nesnáší explicitní násilí, ale rád se bojí, bude nadšený. Režisér Patrick Brice připravil podívanou o Aaronovi, který má natočit za honorář tisíc dolarů denně jeden den života umírajícího muže. Josef, jak se Aaronův zvláštní zaměstnavatel jmenuje, má ale temné tajemství.

Lovcova noc

Není to typický horor, spíš detektivní film noir. Absolutně stylový padouch Harry Powell se snaží vetřít do rodiny bývalého spoluvězně, aby získal ukrytý lup.

Neštítí se použít žádných prostředků a je mimořádně psychologicky děsivý. I přestože se snímek mnohokrát umístil v žebříčcích nejlepších filmů historie, v polovině padesátých let, kdy měl premiéru, zcela propadl.

Temná voda

Japonští tvůrci slibují, že se budete bát víc než u kultovního hororu Kruh. Rozvedená Yošimi a její šestiletá dcerka se přestěhují do bytu, kde je začne pronásledovat nejen kalná voda, ale také červená taška, patřící zmizelé dívence. Atmosféra je natolik mrazivá, až si začnete kousat nehty.