Léto je spolu s dovolenými téměř pryč, a je tak nejlepší čas začít pracovat na dosažení cílů, které jste si na letošní rok vytyčili. A v útulném či stylovém prostředí to jistě půjde snáz.

Vybrali jsme proto šest nejkrásnějších fitness, jóga a pilates studií v Praze, do kterých se budete rádi vracet a které vás namotivují k těm nejlepším výkonům.

Next.Move Fitness

Na našem seznamu jediná klasická posilovna, od typických „činkáren“ má však na míle daleko. Next.Move, za nímž stojí podnikatel Julián Jančík, si zakládá na designových prostorech, které spíš než fitness centrum připomínají noční klub.

Jančík se inspiroval v Nizozemsku a v Česku si vytyčil neskromný cíl – pozvednout úroveň místního fitness. Nutno podotknout, že v Praze se mu to zatím daří. Firma otevřela svou první pobočku v Holešovicích teprve loni, letos k ní pak přibyla posilovna na Vinohradech a v karlínském Fragmentu.

Každá pobočka disponuje prostory pro různé skupinové lekce od hot jógy po box. Ve vlajkové lodi na Rohanském nábřeží navíc najdete saunu. Ve všech pobočkách na vás pak čeká útulný lounge a bar.

Cena: 2490 korun za měsíc

âme studio

Studio âme vzniklo v centru Prahy jako multifunkční prostor, kde se potkává seberozvoj ve všech jeho významech – od mentálního k tomu fyzickému. Dlouho neobývané prostory v ulici Haštalská oživil podnikatel a kondiční trenér Lukáš Stránský a svůj podnik nazval příznačně âme, tedy francouzsky duše.

„Chtěli jsme vytvořit prostor, který nabízí se o sebe starat po všech stránkách i v tolik zrychlené době – âme je místem, které má za cíl nasytit všechny smysly,“ popisuje myšlenku za studiem Stránský, který stojí také za projektem tělocvičny Sei Gym na Praze 2.

Do studia tak můžete zavítat na kávu nebo za uměním, v nádherných prostorech si však užijete také lekci jógy nebo pilates. „Výběr pohybových lekcí se snažíme mít co nejširší, aby si tu každý našel něco svého – protahovací, dechové či posilovací lekce. Zároveň pasují do našeho konceptu, protože zejména jóga spočívá v tom, že se člověk během ní uklidní a vyčistí duši,“ říká v rozhovoru pro Forbes provozní podniku, Jan Hurych.

Cena: 450 korun za lekci

The Pilates Room

Pokud jste se na sociálních sítích nadchli takzvanou That girl estetikou, tohle studio na pražských Vinohradech se vám bude líbit. The Pilates Room se nachází v krásných bytových prostorech, jako jedno z mála pilates studií v Praze navíc nabízí lekce nejen na podložce, ale i na speciálních strojích.

Studio si na Vinohradech otevřela Jana Ptaschinski, sportovkyně, která kdysi deset let působila jako profesionální volejbalová hráčka. Pilates ji nadchlo při jejích pobytech v zahraničí. Zjistila totiž, že tato cvičební metoda pomáhá nejen fyzicky, ale i psychicky, a podporuje celkový zdravý životní styl.

Cvičení bylo původně vynalezeno jako pohyb, který měl tělu pomoct zotavit se ze zranění. Dnes jde o velký trend nejen u nás, ale díky jeho účinkům na podporu dlouhých štíhlých svalů také zejména ve východní Asii. Přístroje s pružinami, které připomínají mučicí nástroje, mají tělu pomoct dosáhnout správného pohybu těla, ve světě se proto pilates často využívá i při rehabilitacích.  

Cena: 450 korun za lekci

Revolution Ride

Překrásné indoor cycling studio, které ve svém názvu slibuje revoluci, najdete v Arkádách Pankrác. Cílem konceptu, který před dvěma lety přinesla do Česka Tereza Mašanská, je posílit jak tělo, tak mysl. Lekce tak připomínají rychlou, rytmickou jízdu na kole v tlumeně osvětlené místnosti se svíčkami a instruktorem, který vás po celou dobu motivuje a inspiruje.

Zakladatelka studia dříve působila jako letuška v Dubaji, kde zažívaly podobné spinningové lekce velký boom. Po svém návratu do Česka zjistila, že žádné takové studio u nás zatím není, proto se rozhodla sama jej vytvořit. „Když jsem tady někomu říkala, že je to jízda ve tmě se svíčkami, nikdo to nechápal. Všude ve světě, kde jsem na podobných lekcích byla, ale měli úplně plno. Proto jsem si byla skoro jistá, že i v Česku toto cvičení nadchne,“ popisuje s úsměvem zakladatelka studia.

Následovaly tři roky příprav, během kterých v prostorách nákupního centra vznikla dokonale odhlučněná místnost, jež snese hlasitou hudbu, která je během lekcí zapotřebí. Kromě běžných lekcí pořádá Revolution Ride jízdy do rytmu konkrétních interpretů, brzy připravuje také lekce s živým DJem.  

Cena: 490 korun za lekci

Namastery

Namastery je koncept butikového jógového studia na Praze 5. V krásném prostředí můžete zažít široké spektrum privátních a skupinových lekcí, od jógy přes barré, pilates až po vysoce intenzivní intervalový trénink.

Studio založila Barbara Skuherská. Vystudovaná diplomatka začala jógu cvičit v roce 2010, z koníčku se postupně stala práce na plný úvazek. „Od samého počátku bylo naším cílem více než do šířky či do výšky, růst do hloubky. Lekce jsou vedeny zkušenými lektory, kteří dbají na individuální přístup a vytvářejí tak z každé lekce výjimečný zážitek. Můžete si k nám také přijít pro skvělou masáž či objednat firemní zážitek pro vaše zaměstnance nebo kolegy,“ vysvětluje svůj záměr zakladatelka studia.

Cena: 300 korun za lekci

Studio Cere

Studio Cere najdete v pražském Podolí, jeho hlavní předností je zejména prosklený interiér s uklidňujícím výhledem na řeku. Za studiem stojí Šárka Bauerová a Kateřina Jeníková, kamarádky, které spojovala vášeň pro pohyb a tajný sen otevřít si jednou vlastní studio. „Když jsme viděly prostory u Vltavy, tak bylo jasno,“ říkají zakladatelky.

Dříve tu stálo zázemí a šatny pro plovárnu a jachtařský klub. Nové prostory, které vznikly speciálně pro jógové studium, tak navazují na sportovní historii celého areálu, kde se provozovaly především vodácké sporty.

Cena: 220 korun za lekci