O tom, že po probuzení nemáte kontrolovat mobil, ale meditovat, jste už asi slyšeli. Ale tušili jste, že i po příchodu do práce musíte zapojit strategické rituály, které vám pomohou zůstat soustředění i dobře naladění?
Málokdy si uvědomujeme, že jsou to ony maličkosti, které nám dopomáhají k úspěchu. Ať už si pod ním představíme splnění cíle, který jsme si předsevzali, nebo jen skutečnost, že se nám dobře přemýšlí.
Co nám tedy pomůže lépe začít pracovní den?
Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí
Když nedokážete dodržet domluvený čas, ve kterém se objevíte u svého pracovního stolu, neděláte dobrý dojem na vedení ani kolegy. Podle výzkumů také vedoucí manažeři oceňují práci chronických opozdilců méně než svých dochvilných podřízených.
Toxická nálada by měla zůstat doma
Pokud pracujete v kolektivu, je důležitou součástí vaší práce také socializace s kolegy. V případě, že máte pravidelně špatný den nebo trousíte uštěpačné, jedovaté poznámky, paralyzujete nejen všechny okolo, ale hlavně sebe.
Kofein po ránu není přítel
Co je to za začátek pracovního dne, když jeho součástí není káva? Podle posledních výzkumů ale tělo od osmé do deváté ranní vyrábí hormon kortizol, který reguluje příděly energie. Když tento přirozený proces přerušíme dávkou kofeinu, budeme se po zbytek dne cítit unavenější.
Porady až odpoledne
Plánovat schůze od rána samozřejmě dává smysl, protože pak celý tým zná aktuální status a ví, jakým směrem pracovat. Tím ale zabijeme tu část dne, kdy jsme schopni hlubokého soustředění a měli bychom řešit ty nejsložitější úkoly.