V rubrice Out of Office se dvakrát do měsíce setkáte s Forbes osobnostmi mimo jejich tradiční prostředí. Dozvíte se více o jejich vkusu, gurmánských preferencích, vezmou vás na svá oblíbená místa, do šatníku i do lednice.

Spoluzaložil firmu, která pracuje pro Tinder, Porsche nebo také pro Arnolda Schwarzeneggera. CEO české technologické společnosti STRV je neustále v pohybu, miluje kontakt s lidmi, ale zároveň pak od něj musí odpočívat v přírodě. Proč se Lubo Smid neobejde bez hrníčku na kávu z Arkansasu a je posedlý posloucháním podcastů?

Můj osobní styl v oblékání
Rád se spojuji se značkami, které co nejvíce souzní s mými hodnotami a zároveň se specializují na danou aktivitu. Rapha na kolo, Black Crows na lyže a třeba Scotch & Soda pro běžný den v kanceláři.

Většina mého šatníku je černá a převažuje v něm merch STRV. Většinou nechybí ani kšiltovka. Kromě pohodlného oblečení na sport a nebo každodenní nošení se rád příležitostně obléknu klidně i do smokingu.

Místo, kam nejraději cestuji
Jelikož většinu času trávím ve městech a celkově tento ruch k životu potřebuji, velice rád to balancuji s výlety kamkoli do přírody.

Čím dále mimo civilizaci, tím lépe, klidně i do pouště. Před měsícem jsem s kamarádem vyšel na Mount Whitney a byl to neskutečný zážitek, tolik hvězd jsem snad nikdy neviděl.

Hudební album, po kterém vždy rád sáhnu
Když si chci zlepšit náladu, tak si pustím Freedom od Kygo. Svoboda je jednou z mých nejdůležitějších hodnot, a proto se mnou tahle hudba neskutečně rezonuje. Když jedu v autě sám, tak dávám hlasitost úplně na maximum, až se mi ježí chlupy po celém těle.

Oblíbený suvenýr z cest, který jsem si přivezl
Hrníček na kávu z Bentonville v Arkansasu z místní pražírny Onyx Coffee Lab, když jsem tam byl jezdit na kole. Používám ho téměř každý den a cestuje se mnou skoro všude, kam se podívám.

Předmět, bez kterého nemůžu být
Sluchátka AirPods Max. Podstatnou část dne jsem na videohovorech a skoro mi to až přijde, že mi občas ta sluchátka přirostla k hlavě, jak jsou pohodlná. Díky noise cancellingu dokážu být i na rušných místech úplně v klidu. Když se to spojí ještě se skvělým designem Applu, tak mi dělají radost každý den, kdy si je dávám na uši.

Nejlepší kniha a podcast
Z podcastů je to Andrew Huberman, Joe Rogan a Lex Friedman. Když mám chvilku a zaujme mě host, tak tím dokážu trávit hodiny.

Jedna z knih, která mě nejvíce ovlivnila, je Atomic Habits od Jamese Cleara. Snažím se neustále svůj život zlepšovat a optimalizovat a v této knize jsem našel spoustu užitečných tipů, které mi pomohly postupně přidávat další věci do mé rutiny.

V mé lednici vždy najdete
V lednici toho bohužel moc nenajdete. Většinou jím mimo domov, takže jediné, co doma mám, je velice pestrý výběr suplementů a v ledničce pak chlazená perlivá voda. Ideálně Liquid Death nebo Cans od Jardy Becka.

Poslední věc, kterou jsem si koupil na sebe
Tričko a kraťasy na golf od J. Lindberg, jelikož jsem si zrovna udělal zelenou kartu, oficiálně zkoušku golfové způsobilosti.

Předmět, se kterým se nikdy nerozloučím
Řetízek po tátovi, ačkoli ho nenosím, tak si nedokážu představit, že bych se ho někdy zbavil. Možná ho pak předám budoucím potomkům a nechám to na nich.

Film nebo kulturní akce, která mě v poslední době obohatila a donutila se zamyslet
Na film jsem se už nějakou dobu do kina nedostal, tak snad to brzy doženu s Oppenheimerem. Nicméně co se obohacení týče, tak to určitě byla akce „4AM Mindset“, kterou organizoval můj spoluzakladatel ze STRV, David Semerád.

Vstát před čtvrtou ráno a jít si dát pořádně do těla, skočit do ledové vody a povídat si o správném nastavení mysli člověka s více než stovkou dalších lidí je určitě obohacující.