Poslední teplé dny představují skvělou příležitost vyrazit na víkend do přírody. Než se vám spustí posttraumatický syndrom ze vzpomínek na vlhký spacák a zablácené ponožky, nezoufejte a čtěte dál. Vybrali jsme pro vás sedm těch nejlepších glampingových tipů v Česku (a jeden za hranicemi), které leckdy předčí i některé hotely.

ootoolno

Žádný výběr glampingových míst by se neobešel bez domku na stromě. Ootoolno to pak povznáší na novou úroveň, je totiž doslova zavěšeno mezi stromy. Na rozdíl od některých dalších glampingových míst ale má pořád nádech dobrodružství: je na úplné samotě, nenajdete tu sprchu (nahradit ji může nedaleký potůček), Wi-Fi ani klasické zásuvky (jen jednu USB napájenou solární energií), o to víc si odpočinete od městského ruchu.

Vodní domky Čejkovice

Soustavu tří chatiček obklopených jezírky najdete kousek od Českých Budějovic, zároveň je ale dostatečně skrytá před světem díky okolním lesům. Každý domek má na terase houpací síť ideální k relaxaci a jako bonus si můžete ulovit večeři: obklopující tůně jsou plné ryb a rybářské vybavení je k dispozici.

Glamping Luhačovice

Klid lesů, praskání v krbu, knížka a hvězdné nebe nad hlavou, přesně na to sází hutka u Luhačovic. K tomu dostanete i luxusní snídani s kávou z místní pražírny a k dispozici gril i zabudovanou vinotéku. Navíc, pokud zatoužíte po o něco luxusnějším relaxu, lázeňské msto Luhačovice je, jak už název napovídá, co by kamenem dohodil.

Spaní na medu

Maringotka uprostřed Orlických hor je sice daleko od okolní civilizace, úplně sami ale nebudete. Společnost vám budou dělat včely. Nemusíte se ale bát, majitelé je bezpečně oddělili od obytných prostor, což vám samozřejmě nebrání je přes prosklené pláty pozorovat. K tomu budete dýchat vzduch provoněný medem, voskem a propolisem, takže uděláte i něco pro své zdraví.

Paseca

Milovníci designu si přijdou na své v téhle útulně v Posázaví. Součástí je i terasa s lehátky doublující jako taneční parket. Jako bonus je vám plně k dispozici soukromá sauna, připlatit si můžete za snídani z lokálních surovin, večeři na grilu od šéfkuchaře nebo masáž.

Malešov Glamour Camp

Malešovský kemp je to pravé pro milovníky historie. Projekt bývalého projektového manažera Ondřeje Slačálka najdete na břehu rybníka pod středověkou tvrzí a atmosféru posiluje i místní restaurace Krčma s menu plným moderních verzí jídel z 15. a 16. století. Nemusíte se ale bát, vybavení čtyřmístných prostorných stanů plně odpovídá standardům 21. století.

Útulnoff

Haně a Pavlu Moulisovým nestačilo provozovat farmu a penzion, rozhodli se na svém pozemku vybudovat i útulnu k dokonalému odpočinku. Designová stavba nabízí už sám o sobě lákavý pohled na rozlehlé okolní pastviny, k tomu přidejte saunu, ohniště, houpací síť a v létě domácí snídani. A zmínili jsme soukromou vířivku?

Ufogel

Až se glmapingování v Česku nabažíte, máme pro vás tip i od rakouských sousedů a vsadíme se, že v podobném domku jste ještě nespali. Netradiční stavba v tyrolské vesničce Nußdorf má znázorňovat kombinaci UFO a ptáka (německy Vogel) a kromě originálního vzhledu nabízí útulný dřevěný interiér a velké okno, abyste se mohli kochat výhledem na okolní přírodu, ale i kuchyni nebo klimatizaci.