Během prázdnin je město v noci magické, to pražské především. Ochuzeno o záplavy turistů, ponořeno do ospalejšího tempa dává svým obyvatelům i návštěvníkům možnost zabloudit v jeho křivolakých uličkách a nechat si zamotat hlavu. Atmosférou, svým protějškem i lahodným drinkem.

Zde jsou čtyři podniky, kam musíte vyrazit, pokud toužíte zažít výjimečně dobrý drink, ať už jdete na rendez-vouz, nebo na setkání s přáteli.

Autentista

Podle vlastního popisu podniku se jedná o „wine a champagne bar v srdci Starého Města“. Pozornost Forbesu si získal už loni na podzim během svého otevření. Nutno ale dodat, že přírodní vína tu v létě chutnají snad ještě o něco lépe. Nemusíte se bát sem dorazit ani hladoví či coby abstinenti. Servírují tu fermentované delikatesy k vínu, kávu i čaj.

Kde: Řetězová 10, Praha 1

BeBop Bar, Alcron

Bar hotelu Alcron s jazzovým názvem BeBop nedávno otevřel po velmi povedené rekonstrukci a výsledkem je propojení dvou barů v jeden velkorysý, maximálně fotogenický prostor. Zajímavostí je, že se zde podává nejen menu hotelové restaurace Rotonde, ale také snídaně. Koktejly si můžete odnést s sebou i objednat domů. Ale to byste přišli o zdejší swingující atmosféru, což by byla věčná škoda.

Kde: Hotel Alcron, Štěpánská 40, Praha 1

Bonvivants Cocktail Tapas Café

Toužíte po stroji času, který by vás přenesl do první republiky? Pak si stačí dát několik koktejlů v baru Bonvivants CTC. Dříve se podnik nacházel v Bartolomějské ulici, ale už rok je přestěhovaný do vinohradské Mánesovy, kde mu to sluší více. Interiér je poskládán z nábytku z 20. a 30. let, lavice jsou například vyrobeny z prvorepublikových skříní. Zní tu swing i jazz, obsluha je starosvětsky galantní, a dokonce tu mají tajnou místnost, kterou si můžete zamluvit pro svou uzavřenou společnost.

Kde: Mánesova 55, Praha 2

Champagneria

Pokud byste tento sektový bar, který se nachází v zastrčené uličce v centru Prahy, nenavštívili teď, promarnili byste příležitost zažít tuto část města v menším provozu, převalovat na jazyku lahodné bublinky a vnímat chlad z prastarých zdí. V Champagnerii se shází komunita štamgastů, večery jsou zde bouřlivé, ale i pokud sem vyrazíte na privátní soirée, prožijete večer, na který budete rádi vzpomínat.

Kde: Průchodní 4, Praha 1