Teplo začínajícího léta přímo láká k tomu, vyrazit ven. Pokud chcete procházku spojit i s gastro zážitkem, ale vyhnout se přeplněným zahrádkám, piknik je ta ideální varianta. Pokud ale váháte, kam vyrazit a co vzít s sebou, máme pro vás několik tipů.

Le Caveau

Pokud máte chuť na zapečenou focacciu, Le Caveau na Jiřího z Poděbrad a Krymské je tou nejlepší volbou. Najdete tu ale samozřejmě i dezerty nebo kávu a limonády a do piknikového koše můžete rovnou přihodit i lahev vína z Francie nebo Izraele.

The Italians

Jak už název napovídá, v The Italians se zaměřují na ty nejlepší italské potraviny s důrazem na speciality od lokálních farmářů, vinařů a rodinných manufaktur. Kromě toho tam každý den pečou čerstvé pečivo a dělají zmrzlinu. Najdete je rovnou na třech místech, na Smíchově, v Dejvicích a v Průhonicích.

George’s Delicatessen

Potraviny na Italské nabízejí řadu prvotřídních značek všeho, co byste mohli na piknik potřebovat. Od uzenin a sýrů přes ryby a jogurty až po čaj nebo koření. Najdete tam i čerstvou zeleninu a ovoce a jejich vlastní značku sušených plodů a ořechů.

Petřínské sady

Park na Petříně je sice známý spíš tím, že se tam zamilované páry chodí líbat na prvního máje, místo na piknik je to ale skvělé během celého roku. Cestou naplňte piknikový koš v Café Savoy a cestou zpátky, pokud bude velké horko, se stavte pro zmrzlinu v nedalekém Angelatu.

Botanická zahrada v Troji

Kromě obdivování exotických rostlin a motýlů je botanická zahrada v Troji i ideálním místem, kde rozložit piknikové vybavení. Budete sice potřebovat vstupenku, ale aspoň bude mít odpoledne i vzdělávací přesah. V letní sezoně je otevřeno od 9 do 19 hodin.

Na Cibulce

Lesopark v okolí usedlosti Cibulka je ideálním místem pro ty, kteří chtějí pryč z centra. Areál má neopakovatelnou romantickou atmosféru a díky stínu stromů i jezírkům se zaručeně vyhnete horku.

Piknikový košík Hermés

Foto Hermés

Pokud máte chuť na něco luxusnějšího, líp než tohle už to nejde. Piknikový koš od francouzské značky Hermés kombinuje proutí s telecí kůží a všechno je samozřejmě ruční práce. Pořídíte ho asi za 370 tisíc korun.

Deka Široko

Tyhle v Česku navržené i pletené deky ocení nejen děti. Jejich design je poetický a plný příběhů a fantazie zachycené pixelovými obrázky. Jsou vyrobené z merino vlny a podle velikosti je koupíte od 2600 korun.

Brýle Alexmonhart

Až vám slunce bude připadat až moc jasné, sáhněte po slunečních brýlích od české návrhářky Alex Monhart. Díky jejich neotřelému geometrickému designu vás nejenže nebudou bolet od slunce oči, ale hlavně vás nikdo nepřehlédne. Pořídíte je za 625 euro.