Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film nebo seriál.
Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tipy na následující víkend. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.
Ve výběru toho nejlepšího ze světa kinematografie od redaktorky Nely Vítové najdete dnes místo tří filmů tipy na tři seriály.
Běžně v tomhle seriálu dáváme tipy na filmy na dnešní večer, předem se tedy omlouvám za to, že v mém výběru není film ani jeden. Přesto si myslím, že vás nezklamu.
Od začátku pandemie je to ale už rok a já jsem za tu sérii lockdownů stihla zhlédnout tři brilantní seriály, o které se s vámi jednoduše musím podělit. A věřím, že vy si na ně čas najdete taky, protože zima je dlouhá a doma ještě asi taky nějakou tu dobu pobudeme.
Defending Jacob
(Apple TV+, osmidílná miniserie, 2020)
Tohle kriminální drama vás nepustí z gauče, dokud všech osm dílů nespolknete na jeden nádech, ať už jste skalními fanoušky Kapitána Ameriky, či nikoli. Chris Evans se tentokrát nevydává zachránit svět, zato využívá své zkušenosti zástupce okresního prokurátora k záchraně svého čtrnáctiletého syna Jacoba, který je obviněn z vraždy svého spolužáka.
Dokonale zpracovaná ponurá atmosféra jako ze severské kriminálky v divákovi evokuje ten správný zážitek z celého příběhu, který je napínavý v každé druhé scéně.
Jacobova obhajoba má velké trhliny, a ačkoli jako rodič chcete věřit, že váš puberťák není násilný vrah, vzhledem ke všem okolnostem, které se postupně objevují, už začínáte pochybovat. Vratké obhajobě nepomáhá ani fakt, že děda obviněného je odsouzen na doživotí za brutální vraždu.
Jestli o víkendu chcete zažít napětí, tohle je přesně pro vás.
Ozark
(Netflix, tři série, 30 dílů, 2017–2020)
Teprve teď si uvědomuji, že jsem si za poslední rok nejspíš vytvořila podivný vztah ke kriminálním dramatům (kterým jsem mimochodem nikdy předtím příliš neholdovala). K seriálu Ozark mi trvalo najít si cestu přesně první dva díly. Potom začalo být dodržování mé půlnoční večerky poněkud náročné, od obrazovky mě prostě nikdo nemohl odlepit.
Nevšední příběh, napínavý děj, nečekané zápletky a dokonale ztvárněné postavy, do jejichž psychologie se ponoříte a budete s nimi prožívat každý jejich prožitek. A konečně, o čem že to vlastně je? Marty Byrde se už léta živí jako finanční poradce a je tak dobrý, že jeho schopností využije mexický drogový kartel k praní špinavých peněz.
Vyhlídka velkých peněz a zajištění rodiny do konce života možná na začátku zněla lákavě, potom se ale všechno zvrtne. Marty je nucen vyprat další obrovskou částku, jinak… no je asi jasné, jak řeší problémy drogový kartel. S celou rodinou odejde od pohodlného života v Chicagu do maloměsta u jezera Ozark a teprve tam příběh nabere pořádné grády.
V Billově mozku: dekódování Billa Gatese
(Netflix, minisérie o třech dílech – celkem 2 a půl hodiny, 2019)
Vždycky jsem hltala příběhy úspěšných byznysmenů, kteří změnili svět. A tenhle byl jednoznačně jeden z těch nejúchvatnějších. Předem ale varuji, že po zhlédnutí minisérie, kde máte možnost detailně nahlédnout do duše a života Billa Gatese, se nějakou chvíli můžete cítit – řekněme jako nula.
Sice chápu, že jde o jednostranný popis, takže spousta lidí, kteří měli možnost třetího nejbohatšího člověka na světě poznat osobně, o něm budou hovořit jinak.
Co si ale ze snímku odnesete, ať už se s jeho názory ztotožňujete, nebo ne, je notná dávka inspirace a hlavně motivace chtít něco změnit a něco pro to dělat. Bill Gates vám totiž ukáže, že nevidí nedosažitelné cíle. Všechno má podle něho řešení, a když nevyjde jedno, najde jiné. Doporučuji zhlédnout při nedělním večeru pro pořádnou dávku motivace do nového pracovního týdne.