Režisérka, která nedávno otevřela pro veřejnost jedno z nejzajímavějších společenských témat, má ještě druhou kariéru. Kateřina Kořínková Sobotková totiž přiznává, že by se z práce tvůrkyně dokumentů pro Českou televizi neuživila.

„Nastoupila jsem jako copywriterka do Twista, později jsem se zde stala manažerkou. Je pro mě osvěžující vnímat, že firma, pro kterou pracuji, podporuje mé tvůrčí ambice,“ říká.

Další úvazek musel přijít i tehdy, kdy natočila Kroniku orgasmu, osmidílný naučný seriál pro Českou televizi, který sklidil velké ohlasy. A to nejen díky samotnému tématu, ale především vědeckému a zároveň zábavnému pojetí. Projekt vycházel z knihy socioložky Kateřiny Liškové Sexual Liberation, Socialist Style.

Nyní Kateřina Kořínková Sobotková připravuje další film, který pojednává o seniorech, kteří si v Česku pěstují konopí pro léčebné účely. Opět se podle ní jedná o téma, kterých se televizní prostředí bojí.

Proč bylo Československo sexuálně liberální už za první republiky? A proč bylo společenské klima v šedesátých letech k ženám vstřícnější než ve svobodných devadesátých? Dozvíte se v nejnovějším díle podcastu Forbes Life.