Na nadcházející ultra prodloužený víkend s pátečním volnem se spousta lidí tetelí už od ledna. Plány jsou dávno hotové, ubytování objednané. Jsou mezi námi ale i tací, kteří neradi plánují nebo prostě na poslední chvíli zjistili, že si delší volno taky můžou užít.

Jenže hledat na poslední chvíli, kam se vydat, je z kategorie nočních můr. Ve spolupráci s Amazing Places jsme dali dohromady několik stylových míst, kde je ještě last minute volno na prodloužený víkend. 

Bahnhaus

Pro milovníky železnice, hor a klidu odlehlých údolí je bývalý strážní domek na severu Čech tou nejlepší volbou. Do stylově vybaveného domečku, ze kterého se dají pozorovat vlaky, se dá – jak se sluší a patří – dostat klidně i vlakem.

Okolí ale není jen pro vášnivé železničáře, soutok Jizery a Kamenice, kde se Bahnhaus nachází, je ideální pro aktivní odpočinek. Od výletů do okolní přírody přes koupání v Jizeře až třeba po výstup na nedalekou ferratu. 

Penzion Kristian

Jedno z nejkrásnějších měst Česka se neomrzí nikdy. Navíc v Českém Krumlově najdete spoustu úžasných míst, ve kterých jsou služby a hlavně atmosféra na špičkové úrovni.

Jedním z nich je i rodinný penzion Kristian, který kromě „základní výbavy“ v podobě skvělé polohy v historickém centru města a zařízení, ve kterém se propojuje staletá historie budovy s moderním vybavením, boduje i díky svým milým a vstřícným majitelům. 

Homutův statek

Ať už rodiny s dětmi, nebo páry, které hledají romantiku, v Homutově statku z 18. století se bude dobře cítit každý. Rozsáhlá stavba, která prošla rekonstrukcí pod taktovkou majitele a architekta Petra Lorence, nabízí zázemí pro ty, kdo chtějí lenošit v rozlehlé zahradě nebo se občerstvovat v místním bistru se slušnou nabídkou vín z nedalekých vinic z okolí Mělníka.

Díky poloze uprostřed Kokořínska se ale nabízejí i výlety do přírody a za památkami. A tip pro milovníky architektury, historie i pohybu? Stylové městské lázně ze třicátých let minulého století, které jsou v nedalekém Mšeně. 

Farma Mračov

Když je nejvyšší čas vypnout a zmizet z města do přírody, nabízí se třeba Farma Mračov nedaleko Strakonic. V citlivě zrekonstruované stodole z roku 1713, jejíž apartmány co do vybavení připomínají severský styl, se může ubytovat parta kamarádů nebo třeba rodiny s dětmi, které tu nebudou nikoho rušit. Okolí vybízí k výletům na kolech nebo jen k lelkování v zahradě. 

Chateau Herálec

Vypnout a zrestartovat? Jedno z nejlepších míst v Česku, když má člověk tuhle potřebu, je Chateau Herálec na Vysočině.

Wellness je tady na špičkové úrovni, ať už jde o péči o tělo v podobě pohybu v bezkonkurenčním bazénu pod klenutými stropy, výborné jídlo v hotelové restauraci, nebo třeba koncept luxusní kosmetiky Spa by L’Occitane. Ideální pro jednotlivce nebo páry bez dětí.

Hotel Central Park

Odpočinout si a načerpat energii jde i ve městě, ideálně v lázních. Zapomeňte na uchvácené Karlovy Vary, pohoda se dá najít třeba v Poděbradech. V hotelu Central Park, který kdysi sloužil jako soukromá klinika, se dá užít wellness i klid stylového hotelu.