Už dlouho se říká, že to nejkreativnější pracovní prostředí mají v Googlu. A platí to i v Česku. Podle soutěže CBRE Zasedačka roku totiž mají tu nejlepší tuzemskou zasedačku právě v Googlu. Bodovaly ale i kanceláře společností Air Bank a IN-SPIRO.

„Vítězové jednotlivých kategorií reprezentují nové trendy, které kancelářské prostory zažívají,“ komentuje výsledky soutěže ředitel CBRE Richard Curran, jeden z porotců, kteří nejlepší kanceláře vybírali. Jeho kolega z poroty Pavel Maurer, jinak vydavatel a gurmán, k tomu dodává: „Místo, ve kterém pracujeme, přemýšlíme nebo jen tak existujeme, zásadně ovlivňuje naši náladu a výkonnost. Ve špatně vymyšleném prostředí člověka nikdy nic pořádného nenapadne.“ U vítězných kanceláří porota CBRE ocenila právě vstřícnost vůči zaměstnancům, netradiční nápady i víceúčelovost jednotlivých prostor.

Prohlédněte si, jak to v oceněných společnostech vypadá:

Kategorie Zasedačka roku – 1. místo Google

Komentář Googlu: Naše kanceláře se vyznačují barevností a hravostí. Pracovní prostředí má především navozovat příjemnou atmosféru. Ta totiž podporuje kreativitu a vzájemnou komunikaci zaměstnanců. V českých kancelářích Googlu je ve srovnání s těmi ostatními mnohem více skla, přirozeného světla a možností výhledu včetně velké terasy. Unikátní je i vtipně laděný nábytek Living Tower od společnosti Vitra a také fakt, že kancelář byla designována s cílem získat speciální certifikát LEED. Nábytek bez ekologické zátěže je další způsob, jak pomoci chránit životní prostředí, stejně tak jako zdraví zaměstnanců.“

google kancl 2 done

Google_2 done

google kancl done

Kategorie Inovativní kancelářský koncept – 1. místo IN-SPIRO

Komentář IN-SPIRO: Naše coworkingové komunitní centrum jsme vybudovali s myšlenkou na význam předávání inspirace mezi návštěvníky. Věříme, že sdílení je inspirace. Centrum jde nejen svým prostorem a vybavením blíže k potřebě vytvářet inspirace pro rozvoj a posun jakéhokoliv podniku – přispívají k tomu i lidé a jejich zaměření, to, že jsou otevření komunikaci a radosti ke sdílení myšlenek, nápadů a poznatků. V centru vzniká atmosféra, která návštěvníka neudrží v zajetých kolejích a donutí ho myslet jinak, kreativněji, tak, jak by sám nikdy nepředpokládal. V centru IN-SPIRO byl interiér vytvořen ze vzdušných přírodních a těžkých industriálních prvků zaměřených na ukázání potřeby recyklace. Díky této výbavě centrum poskytuje nádherně stylizované prostory převážně lidem, kteří oceňují možnost práce v prostoru, jenž jim připomíná přírodu, otevřenost, lehkost.

In-spiro_1 done

In-spiro_2 done

In-spiro_3 done

Kategorie Nejatraktivnější pracovní prostředí – 1. místo Air Bank

Komentář Air Bank: Naše brněnské kanceláře jsou postaveny na konceptu města – open space jako parky, kanceláře jako domy, náměstí, kavárny, hřiště, tržnice jako místa setkávání nebo odpočinku. Zasedačky jsou inspirovány skutečnými obchody či službami, jako jsou lahůdky, holičství, pošta, řeznictví…, které jsou pro nás něčím inspirativní a zajímavé. Město Air Bank žije – na stěnách jsou malby inspirované graffiti, na dalších stěnách či sloupech na náměstí si zaměstnanci vylepují plakáty s aktuálním kulturním programem a dalšími informacemi, které by mohly kolegy zajímat.

AirBan_3 done

AirBank_1 done

AirBank_2 done

zasedacka_roku

 


O moderních kancelářích jsme už psali:

Nejlepší české kanceláře. 6 rad, jak si vybrat a zařídit tu vaši

Kanceláře budoucnosti? Zapomeňte na vlastní stůl a židli