Chystat dárky pro děti je jeden z nejlepších, ale zároveň nejmíň vděčných úkolů. Nechcete kupovat všechny ty plastové hlouposti, které je přestanou bavit v ten okamžik, kdy rozbalí poslední balíček. Zároveň, přiznejme si to na rovinu, některé hračky jsou opravdu bolestivým neestetickým zážitkem.

S naším výběrem ale nebude váš vytříbený vkus, ke kterému je mimochodem potřeba vychovávat už od kolébky, trpět.

Sedací vak, Čiči design
Funguje na sezení či válení, ale zároveň jako obří plyšový kamarád. Minimalistický design zaručí nadčasovost, až vaše děti přestanou bavit určité barvy a od zářivých odstínů přirozeně přejdou k těm tlumeným. Výhodou je také nejen česká výroba, ale také omyvatelný vnější obal.

Cena: 7900 korun
Tip partnera
Antonie Emma – svět plný zábavy
Představte si místo, ve kterém slyšíte jen dětský smích. S průlezkami Faber se tenhle sen jednoduše mění ve skutečnost. Variabilní průlezky se přizpůsobí každému interiéru. Jsou zábavné, zdraví prospěšné a hezké – jednoduše geniální. A ta radost v dětských očích? K nezaplacení. 
Antonie Emma,
cena: od 5770Kč
Městké kolo, Tokyobike
Nezávislý výrobce z Japonska tvoří designová městská kola nejen pro dospělé, ale také pro jejich mini verze. Nabízí dokonce batohy, tašky či termosky, kterými můžete svého jízdního společníka doplnit.

Cena: 9400 korun


Sběratelská edice knih, Meander
Nakladatelství, které se specializuje na velmi originální dětské publikace, přichází s ručně vyrobeným designovým boxem, kde najdete tematickou sbírku knih z edice uměleckých publikací pro nejmenší, které jsou zároveň číslované a signované autorem a ilustrátorem.

Cena: 6500 korun


Plyšová alpaka, Ema Má Táty
Název e-shopu, kde tohoto roztomilého a zároveň hypoalergenního, ručně vyrobeného plyšáka seženete, je odvozen od skutečného příběhu. Stojí za ním dva tátové malé Emy, kteří vytvořili rodinný concept store. Zde prodávají také třeba miniaturní nábytek do domečků, kosmetiku pro malé i velké či niche parfémy.

Cena: 2250 korun


Batůžek, prodává Wildmoon.cz
Je nepromokavý, prostorný, lehký a hodí se ke každému outfitu. Hrudní popruhy jsou velmi příjemné pro nošení na zádech, ale maxi ucho umožní přenášet batoh také v ruce. Vejde se do něj svačina, láhev s vodou, učebnice do školy nebo všichni nepostradatelní společníci na hřiště.

Cena: 1090 korun


Skládačka, Puun
Dřevěné hračky a dekorace vytvářejí mladí architekti z Brna, kteří se rozhodli svou značku pojmenovat po finském názvu pro dřevo. Skládačky původně sloužily pro dcery Tomáše a Matěje, ale nyní jsou k dispozici pro zábavu i rozvoj dětí i dospělých.

Cena: 3690 korun


Denimový overal, Little Simple
Malá česká značka tvoří oblečení pro děti v designu tak nadčasovém a z materiálů tak kvalitních, že jejich produkci klidně můžete uchovat pro příští generace. Zároveň se snaží držet své ceny rozumné, aby si je mohlo dovolit co nejvíce zákazníků.

Cena: info na instagramovém účtu @_little_simple