Vyznačují se prvotřídní péčí o hosty, unikátním umístěním a exkluzivními službami. Některé otevřely již loni na podzim a do své první letní sezony tak měly čas vše vyladit, sehrát personál a vychytat tolik důležité detaily. Prohlédněte si pět nových resortů, které nabízejí soukromí, luxus i nezapomenutelné zážitky.

Rosewood Schloss Fuschl, Rakousko

Zámek jako z pohádky a nadčasový symbol rakouského dědictví je předurčený k tomu, aby uchvátil srdce i mysl. Na břehu úchvatného alpského jezera Fuschl v červenci otevře luxusní hotelová síť Rosewood kompletně zrenovovaný Schloss Fuschl a čeká se, že výrazně posune laťku rakouského venkovského luxusu.

Své hosty uchvátí i bohatou historií. Jeho základy pochází až z roku 1450 a pěkných pár stovek let vítá vzácné hosty. Po rozsáhlé rekonstrukci nabídne 98 pokojů, suit a chaletů u jezera, které jsou obklopeny horami a lesy.

Hosté si uprostřed dechberoucí přírodní nádhery mohou dopřát malebné procházky, plavbu po jezeře, jízdu na kole nebo dobrodružství na alpských chatách, které na každém kroku odhalují dramatické výhledy.

Místní Asaya wellness koncept zahrnuje osm místností na relaxační procedury, vnitřní a venkovní bazény a fitness centrum. Vše je navíc v pohodlně dojezdové poloze mezi Salcburkem a Hallstattem, které jsou na seznamu světového dědictví UNESCO.

One&Only Aesthesis, Athénská riviéra

Kolekce pokojů, rezidencí, bungalovů a vil inspirovaných půvabem šedesátých let minulého století. To je nejočekávanější řecká novinka roku 2024. Nabízí rozmanité ubytování a rezidence, které jsou rozeseté po ploše rozlehlého pozemku o rozloze přibližně jednadvacet hektarů.

Každý bungalov i vila mají svou vlastní terasu a bazén. Součástí resortu je pak i chráněná lesní rezervace. Při příjezdu na místo host získá dojem, že se ocitl na malém tichém ostrově, který dává pocit pravé řecké oázy.

Tomu napomáhá také privátní 1,6 kilometru dlouhá pláž. „Na místě se bude líbit mladším generacím, ať už přijedou v páru, nebo jako rodina s malými dětmi. Privátní pláž omývá klidné, mělké moře, což je pro děti ideální,“ říká Petr Udavský, CEO a spolumajitel cestovní kanceláře EliteVoyage.

„Jemný písek mi při návštěvě evokoval spíš Maledivy nebo Karibik než Řecko. Jedna pláž je pak vyhrazena pouze pro dospělé,“ dodává.

Jen dvacet kilometrů odtud se přitom nachází pulzující hlavní město Řecka – Athény. Malebné městečko Glyfada je vzdálené deset minut chůze.

One&Only Aesthesis otevřel už loni v listopadu. Letos ho čeká první letní sezona. Vzhledem k nedávnému otevření resort nabízí také investiční příležitosti a zájemci si mohou koupit rezidence stojící daleko od recepce.

Bijal, Turecká riviéra

Přístavní město Antalya není zrovna známé luxusem. Jedna z nejúspěšnějších tureckých podnikatelek Esin Güral Argat se to ale rozhodla změnit s vysoce exkluzivním butikovým resortem Bijal.

Borový les skýtá devatenáct luxusních plážových vil. Vily jsou k dispozici hned v několika velikostech, od té s jednou ložnicí pro páry až po čtyři ložnice u vil pro větší rodiny. Navíc každá z nich má vlastní zahradu s venkovním bazénem, kam není vidět.

Stejně jako ve svých úspěšných resortech Joali a Joali Being, které patří k tomu nejlepšímu na Maledivách, vsadila Esin Güral Argat i při designu resortu Bijal na taktovkou architektů z firmy Autoban Studio.

Dá se čekat, že resort Bijal má potenciál na mnoho úspěšných sezon. Od loňského léta exkluzivní butikové místo fungovalo ve zkušebním provozu, letošní letní sezonu už pojede naostro.

Romazzino, Sardinie

Porto Cervo je snad to nejvíc high-end evropské místo v létě. Na severu Sardinie na slavné Costa Smeralda se otevírá hotel Romazzino patřící pod značku Belmond, jehož kořeny sahají do šedesátých let minulého století.

Značka Belmond patří mezi nejexkluzivnější hotelové sítě, v současnosti spadající pod francouzský koncern Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH).

„LVMH investuje do značky Belmond opravdu velké finanční prostředky a ambice jsou pouze ty nejvyšší, což můžeme vidět na několika hotelech z portfolia Belmondu – například nedávno zrenovovaný hotel Maroma v Mexiku nebo probíhající rekonstrukce v italském Portofinu,“ říká Štěpán Borovec, Project & Operations Director EliteVoyage.

Hotel nabídne klasické pokoje, suity i šest nádherně zařízených vil s terasami a soukromými bazény, které umožní luxusní rodinnou dovolenou. A Borovec věří, že se stane tím vůbec nejlepším na Sardinii.

Four Seasons Resort, Mallorca

Vysoké borovice, které vrhají spásný stín. Kilometrová pláž s měkkým zlatavým pískem. Křišťálově čisté moře jiskřící tyrkysovou barvou. V nejsevernější části Mallorky leží hotel Four Seasons, který vznikl kompletní rekonstrukcí známého předchůdce s názvem Formentor.

Hotel i v minulosti lákal prestižní klientelu. Ve třicátých letech v něm pobývala herečka Audrey Hepburn a mezi další známé hosty patřila kněžna Grace Kelly nebo Winston Churchill.

Že se jedná o exkluzivní místo, o tom svědčí i fakt, že pláž u hotelu navíc díky svým ekologickým standardům získala Modrou vlajku, která je symbolem kvality a čistoty.

Pro zvídavé či dětské hosty je k dispozici i možnost šnorchlovat s mořským biologem přímo u hotelové pláže. V blízkosti je i mnoho odlehlých pláží, na které se dá vyrazit lodí a mohou je využít například páry toužící po soukromí.