Kdo jiný zná – a ostatně i udává – trendy v cestování než Airbnb? Americká společnost nahlédla do své křišťálové koule přeplněné miliony uživatelských dat a předpověděla, do jakých zemí budete v příštích dvanácti měsících chtít cestovat nejvíce.

K tomu Airbnb nelenilo a představilo nové kategorie, podle kterých můžete cestovat. Nově si tak například můžete vybrat pobyt ve (skoro) reálném UFO, zakliknout si, že se chcete ubytovat v minimální nadmořské výšce tří tisíc metrů, nebo si místo jachty pronajmout hned celý ostrov ve Středozemním moři.

Na vrchol deseti destinací, které podle Airbnb budou v roce 2023 patřit mezi nejnavštěvovanější, se pak dostala španělská Málaga, rodné město malíře Pabla Picassa (doporučujeme navštívit jeho tamní muzeum) či herce Antonia Banderase, kterého můžete často potkat v tamních uličkách. Neuškodí ani výborné jídlo, barvitá historie i písčitá pláž, kolem které se město rozpíná.

Kombinace města a pláže funguje. V první desítce se totiž objevilo hned několik dalších: Florianópolis, Porto Seguro a Salvador, všechny z Brazílie, australský Perth a Melbourne a také Auckland na Novém Zélandu.

Tady je seznam všech deseti top destinací pro rok 2023 podle Airbnb:

  • Málaga, Španělsko
  • Sydney, Austrálie
  • Melbourne, Austrálie
  • Auckland, Nový Zéland
  • Bangkok, Thajsko
  • Queenstown, Nový Zéland
  • Florianópolis, Brazílie
  • Porto Seguro, Brazílie
  • Perth, Austrálie
  • Salvador, Brazílie

Další novou a vzrušující kategorií je „O čem se mluví“, která vám ukáže ta nejžhavější místa z celého světa, kde byste se měli (nebo spíš měli chtít) ubytovat. Tady je výběr těch, která nás zaujala nejvíce.

Chýše na skále, Filipíny

Obklopení tropickou přírodou s výhledem přímo na nekonečný obzor. Pokud naplníte kapacitu osmi pokojů, pak se na malém ostrůvku můžete ubytovat jen se svými nejbližšími.

Cena: 16 790 korun / noc pro dvě osoby


Neviditelný dům Joshua Tree, Kalifornie

„Představ si moderní umělecké dílo… jedná se bezesporu o jeden z nejkrásnějších domů na celém Airbnb,“ prohlásil Brian Chesky, generální ředitel Airbnb. A nedá se než souhlasit. Tahle jedinečná oáza uprostřed kalifornské pouště láká každého se smyslem pro design i dobrodružství.

Cena: 63 100 korun / noc pro dvě osoby

Lyžařský srub, Finsko

Vítejte v zemi věčné zimy, krásném a mnoha cestovateli stále neobjeveném Laponsku. Jestli nad letošní lyžařskou sezonou v Česku roníte slzy, vypravte se do této zasněžené horské chaty, která na vás čeká jen 10 minut od sjezdovky.

Cena: 5500 korun / noc pro dvě osoby

Chata pod nebesy, Nové Mexiko, USA

Dva tisíce metrů nad mořem a 120 tisíc metrů čtverečních naprosté samoty kolem vás. To nabízí malá chatka pro všechny introverty nebo ty, kdo na chvíli chtějí utéct z rušného světa.

Cena: 3000 korun / noc pro dvě osoby

Marocká vila s vyhřívaným bazénem, Maroko

Přímo v srdci historického centra Marrákeše vás čekají dva bazény a tolik lenošek pro odpolední odpočinek, kolik si jen během horkého letního počasí dokážete vysnít.

Cena: 4800 korun / noc pro dvě osoby

Pobyt v „bílé jeskyni“, Řecko

Dům, který původně sloužil jako pekárna, citlivě zrekonstruovala místní rodina a zachovala místu tradiční ráz. Domek patří do sousedství dalších vytesaných do místní skály nad mořem.

Cena: 8100 korun / noc pro dvě osoby