Dolomity, Manhattan, portugalské zátoky nebo pláže v Miami. To všechno si můžete užít v těch nejlepších bazénech, které najdete na střechách hotelů od Madeiry až po Stockholm. Tohle je šest míst, kde byste se tenhle rok rozhodně měli vykoupat:

Hotel Pestana Churchill Bay, Madeira, Portugalsko

Pokud se chcete vyhnout turistickému a zároveň hlavnímu městu Funchal, rozhodně si zvolte hotel Pestana Churchill Bay. Ten patří do skupiny historických a památkových hotelů Pousadas de Portugal a nachází se v malé, okouzlující rybářské vesnici Câmara de Lobos. V překladu to znamená, že si z bazénu užijete úžasný výhled na staré dřevěné bárky, skalnaté útesy a pitoreskní domy.

Hotel Mr. C Coconut Grove, Miami, USA

Z tohoto bazénu budete mít výhled na lagunu Biscayne Bay, čtvrť Brickell, Coconut Grove a pláž South Beach. Italská podnikatelská rodina Cipriani pod touto značkou otevřela hotel v Miami jako třetí v pořadí (předcházel Manhattan a Beverly Hills) a vy se na jeho vrcholu uvolníte v luxusních cabanas až pro pět osob a s koktejlem Bellini.

Hotel Giardino Marling, Dolomity, Itálie

V bazénu vás čeká slaná voda a všude kolem upravené trávníky, květiny, park, modrá obloha a úchvatný výhled na skalnaté vrcholky Dolomitů. To vše v novém wellness hotelu v údolí Merano na severovýchodě Itálie.

Hotel Downtown Camper, Stockholm, Švédsko

V devátém patře tohoto nového lifestylového hotelu se ponořte do vyhřívaného bazénu, který sousedí s hranou budovy. A pokud by se vám nechtělo, pohled na stoupající páru je snový už jen sám o sobě.

Hotel The One Barcelona, Španělsko

Výhled na Sagrada Família, dům La Pedrera a mrakodrap Torre Glòries. Co víc byste si mohli přát. Snad jen dekadentní barové menu, ve kterém najdete například avokádovou rolku plněnou modrým humrem a kokosovou omáčkou nebo chobotnici s tradiční pikantní omáčkou „mojo picón“.

Hotel Williamsburg, New York, USA

Městská oáza na Manhattanu, bazén na střeše hotelu Williamsburg, má všechno: cabanas, lehátka, gurmánské občerstvení, kreativní koktejly (dejte si kokosové Frosé, které má v sobě kromě kokosového mléka také víno), a hlavně – ten výhled na Manhattan.