Dost možná jste si někdy říkali, že kdybyste chtěli, mohli byste klidně napsat román, který by určitě vzbudil světový ohlas a z vás udělal senzaci v literárním světě.
Dnes třicetiletý Jaroslav Kalfař, spisovatel s českými kořeny, který od svých 15 let žije ve Spojených státech – momentálně v newyorském Bronxu –, o tom jen nesnil a obojí se mu podařilo už před třicítkou.
Jeho knižní debut, filozofický sci-fi román Kosmonaut z Čech, který vyšel v roce 2016 nejprve v angličtině a poté byl přeložen do několika světových jazyků, zaujal jak kritickou, tak čtenářskou oblast.
Jaroslav Kalfař za něj dostal několik cen (momentálně čeká, jestli promění svou nominaci na prestižní Cenu A. C. Clarka pro nejlepší sci-fi vydané na britské půdě), v recenzích na něj pěla chválu řada světových médií včetně The New York Times a Guardianu.
To všechno už dost možná víte, protože úspěch téhle vesmírné odysey mladého spisovatele pochopitelně zarezonoval i v jeho rodném Česku, a navíc už jsou to „old news“.
Na čem ale Jaroslav Kalfař pracuje teď? Jak se vyvíjí příprava filmového zpracování Kosmonauta, o které projevili zájem hollywoodští producenti? Splňuje náplň Jaroslavova pracovního dne romantickou představu o spisovatelském povolání? Tohle všechno jsme s ním probírali v dalším dílu našeho podcastu Forbes 30 pod 30.